На Хотинщині буде одна з найбільших в Україні плантацій цієї культури. Площа поля – 15 гектарів.
Автором цієї ідеї є керівник фермерського господарства “Тарас” з Білівців Володимир Дубчак. Зелений клин лаванди вже зайняв площу у розмірі 15 гектарів, йдеться у публікації ” “.
Ідею привіз із Болгарії
– Був проїздом у Болгарії, де й побачив лавандові поля. Зацікавився цим і вирішив запровадити таку справу вдома, – розповідає Володимир Дубчак. – Розсаду вирощували самі. Розпочали будівництво цеху, де й виготовлятимемо лавандову олію. Придбали й збиральну машину, ще докупимо відповідне обладнання. Хочемо через рік відкрити виробництво. Матимемо й відпочинковий комплекс із використанням лаванди. Ця культура має десятки способів застосування. Приміром, кладеш пучечок у кімнаті, й жодна мушва не залетить. Плодоносить лаванда двадцять років. Після цього плантацію засаджують заново. У наших планах – доведення лавандової плантації до 200 гектарів.
– Без перебільшення, якщо лавандове виробництво налагодиться на всю потужність, то воно за масштабами буде найбільшим в Україні, – вважає Андрій Дранчук, голова Хотинської ТГ. – З одного гектара можна отримати 70-90 літрів олії. Затрати на вирощування лаванди окупляться за півтора року. Наразі обсяг вітчизняного виробництва сягає всього 500 тонн. Попит на олію чималий, зокрема, за кордоном.Так, за минулий рік експорт збільшився на 54 відсотки. Попри це будуть робочі місця, що нині важливо, адже в селі роботу важко знайти. Ми повністю підтримуємо одного з кращих на Буковині фермерів – Володимира Дубчака в його починанні.
Починав із двох гектарів, а нині орендує 500
– Білівці – село невелике, до тисячі осіб, чимало людей на заробітках за кордоном – ділиться Тетяна Галак, діловод старостинського округу. – Проблем є чимало, й вирішувати їх нам допомагає саме Володимир Дубчак. Це справжній господар. Фермерувати розпочав у 2000 році на двох гектарах одним трактором. Нині він орендує 3500 гектарів землі, 60 гектарів саду, вирощує зернові. Викупив приміщення колишнього колгоспу, побудував складські приміщення, бокси для техніки, сушарку для зерна. В господарстві постійно працює 30 осіб. Має сучасну техніку, яка комп’ютеризована. Під час збиральної кампанії пан Володимир залучає ще до 200 односельчан. У господарстві йому допомагає дружина Олена, яка працює менеджером, бухгалтером та головним агрономом, дочки Ганна та Мар’яна, а технікою опікується син Тарас. Володимир очолює в селі церкву євангельських християн-баптистів. Саме завдяки йому щотижня мікроавтобус, який належить церкві, вирушає на фронт з продуктами. Односельчани готують продукцію, фермер забезпечує борошном та іншим. А ще допомагає одиноким та сиротам. Нещодавно з його допомогою в селі було проведено благодійний фестиваль для підтримки армії. На стадіон зійшлося все село. Зібрали 30 тисяч гривень.
Довідка
Лаванда – трави, напівкущі або кущі заввишки до метра. Вічнозелена рослина, невибаглива. Цвіте блакитним, фіолетовим, рожевим або білим кольором, залежно від сорту та видів.
З квіток лаванди отримують олію, яка використовується у парфумерії та медицині. Має антисептичну, протиопікову, регенеруючу, протизапальну дію. Допомагає зняти почервоніння і лущення шкіри, допомагає загоювати рани, порізи, запобігає появі лупи, заспокоює шкіру після укусів комах.
Також знімає спазми і судоми, лікує атеросклероз, тонізує, підвищує імунітет, зменшує біль і запалення, має сечогінну, відхаркувальну, потогінну й антиалергічну дію.
” ”
–>