Новини

Михайлове чудо у 2022 році: що не можна робити у цей день, історія та традиції свята

Щорічно 19 вересня православна церква святкує свято Михайлове чудо. 2022 року воно припадає на понеділок. Для України цей день має особливе значення, адже архангел Михаїл – покровитель Києва

Історія свята:

На території сучасної Туреччини в IV столітті жив християнин Архип. Його дочка була важко хвора. Якось Архипу з’явився архангел Михаїл та розповів, де розташоване цілюще джерело в місті Ієраполь. Він повів туди свою дочку, яка зцілилася після того, як випила води з джерела.

Вдячний чоловік побудував на цьому місці храм і сам став у ньому настоятелем. Однак язичникам дуже не сподобалось таке його рішення. Вони вирішили зруйнувати будівлю. Щоб зробити це, вони направили на храм гірські потоки. У цей момент знову з’явився архангел Михаїл і врятував храм. Він розрубав своїм мечем гірську вершину, тому річки не зачепили стіни. Саме це і назвали Михайловим чудом.

Які традиції існують:

Що можна робити на Михайлове чудо? Цього дня віряни обов’язково відвідують церкву, моляться архангелу Михаїлу, просячи здоров’я своїм рідним і близьким. А ще на Михайлове чудо прийнято робити добрі діла, пробачати гріхи і вибачатися самому. Серед наших предків свято Михайлове чудо було дуже важливим. Його завжди зустрічали піснями, гуляннями і застіллями.

Особливо популярними цього дня були зустрічі з рідними, які називалися братчинами. На цих зустрічах просили вибачення один у одного, вирішували всі конфлікти, які сталися протягом року. А в кінці існувала традиція – обов’язково обійнятися з усіма. Ця традиція все ще зберігається в багатьох українських селах.

На Михайлове чудо всією сім’єю варто поставити свічку за здоров’я та попросити архангела, щоб він подарував щастя, достаток і благополуччя родині.

Михайлове чудо: що не можна робити

Не лайтеся, не сваріться, не лихословте і не ображайте інших.

Не можна працювати фізично, особливо в городі.

Не варто займатися рукоділлям.

Не рекомендовано зловживати алкогольними напоями.

Забороняється брехати, тому що інакше біди не уникнути.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.