Згідно з інформацією на офіційному сайті ВООЗ, вперше організація була проінформована про нове захворювання 7 травня – тоді до Великобританії приїхала людина, заражена віспою. З того моменту нові випадки захворювання стали фіксувати і в інших країнах.
Що таке мавпяча віспа і які її симптоми, про це пише УНІАН.
Що таке мавпяча віспа
Даний вид віспи, як і звичайна, відноситься до групи ортопоксвірусів. Це рідкісне зоонозне вірусне захворювання, яке передається людині від тварин, найбільш ймовірно – від гризунів і приматів. Зустрічається, в основному, у віддалених районах Центральної і Західної Африки, тобто, в регіонах, близьких до тропічних лісів. Вакцини або ліків від мавпячої віспи немає, але лікарі стверджують, що регулярна вакцинація від натуральної віспи знижує ризик зараження віспою мавп.
Мавпяча віспа – симптоми і запобіжні заходи
Три основних симптоми мавпячої віспи – це:
– лихоманка;
– характерний висип на тілі;
– пухирці.
У більшості випадків захворювання проходить в легкій формі і зникає самостійно за кілька тижнів. Іноді спостерігається і важкий перебіг хвороби, де відсоток летальних випадків варіюється від 1 до 15%, найскладніше переносять це захворювання діти.
Мавпяча віспа передається контактним і повітряно-крапельним шляхом, але не так заразна, як той же Covid-19. Для зараження необхідний тісний контакт з хворою людиною.
Для того, щоб уберегти себе і знизити ризик захворювання, дотримуйтеся рекомендацій ВООЗ:
– уникати контактів з хворими приматами;
– утримуватися від вживання в їжу м’яса диких тварин;
– регулярно проводити санітарну обробку рук;
– дотримуватися особистої гігієни;
– оберігатися під час статевого акту;
– тісно не контактувати з незнайомими людьми або мандрівниками.
Найчастіше, вірус знаходять у мандрівників, які відвідували країни з групи ризику, а також у тих, хто вживав в їжу диких тварин або торкався до них. Тим не менш, вчені в Британії зафіксували кілька випадків, коли мавпяча віспа вразила тіло людини, яка не була за кордоном – причина виявилася в іншому.
Як пише The Guardian, перший випадок захворювання віспою був зафіксований 7 травня у Великій Британії – чоловік виїхав зі Сполученого Королівства у Нігерію, а потім повернувся назад. Через тиждень з’ясувалося, що заражені ще дві людини – вони жили в одному будинку в Лондоні.
Нагадаємо, 15 вересня 2022 року віспу було лабораторно підтверджено в одного пацієнта в Україні.
” ”
–>