Новини

The Washington Post назвала прорахунки ФСБ перед вторгненням в Україну

Російські спецслужби, на чолі з ФСБ, провалили свої завдання в Україні через прорахунки з аналізом ситуації перед повномасштабним вторгненням військ РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє американська газета The Washington Post із посиланням на отриманий набір конфіденційних матеріалів, включаючи перехоплені комунікації за участю оперативників російської розвідки, а також детальні інтерв’ю з українськими, американськими та європейськими посадовцями.

По-перше, департамент оперативної інформації ФСБ, який протягом багатьох років стежив за ситуацією в Україні, так і не зміг зрозуміти, наскільки запекло Україна чинитиме опір та не міг передати таку незручну інформацію президенту Росії Володимиру Путіну.

“Цей департамент запевняв офіційних осіб у Москві, що уряд України швидко впаде, і вони зможуть швидко встановити маріонетковий режим в країні”, – йдеться в матеріалі.

Також офіцери ФСБ були настільки впевнені, що швидко захоплять владу в Києві, що останні дні перед вторгненням витрачали на те, щоб облаштувати своє житло в українській столиці.

По-третє, перед повномасштабним вторгненням кремль навіть розширив штат так званого “українського” департаменту ФСБ.

“Чисельність департаменту зросла з приблизно 30 офіцерів у 2019 році до 160 напередодні вторгнення в Україну”, – йдеться у матеріалі.

За даними журналістів, ФСБ тісно співпрацювала з відомими колабораціоністами та створила щонайменше два проросійські уряди, які б замінили представників української влади після встановлення контролю над Києвом.

“Серед головних союзників ФСБ були колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії в 2014 році, і олігарх Віктор Медведчук, який став одним із лідерів головної проросійської партії України після встановлення близьких стосунків з Путіним. Янукович був у центрі групи, яка зібралася в білорусі на початку березня, ймовірно, щоб повернути владу. Друга група, до якої входили колишні члени партії Януковича, зібралася на території на півдні України, яку на початку війни захопили російські війська”, – йдеться у матеріалі.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.