У Чернівцях волонтери відбудували старий австрійський будинок, в якому 20 років ніхто не жив. Будинок відремонтували для переселенців.
Кореспондент molbuk.ua відвідав жителів будинку та поспілкувався з волонтером громадської організації Let’s Do It Ukraine Іларіоном Габором.
“Стіна була розвалена”
За словами Іларіона, потреба в ремонті будинку виникла з початком війни, адже багато волонтерів Let’s do it Ukraine з окупованих територій потребували прихистку.
“Нам потрібно було десь розмістити волонтерів та активістів Let’s do it Ukraine, щоб вони могли тут жити та працювати. Багато людей переїхало з інших міст, тікаючи від війни. Тому ми вирішили знайти приміщення, де б розмістити всіх, щоб люди змогли нормально жити. Тепер тут працюють, шукають гуманітарну допомогу, кошти, інвесторів, щоб купувати продукти для вимушених переселенців”, – зазначає активіст.
За словами Іларіона, власник будинку до них звернувся сам та запропонував безкоштовну оренду.
“До нас прийшов чоловік і просто запропонував приміщення. Тільки потрібно було зробити ремонт, адже тут давно ніхто не жив. Коли ми зайшли сюди вперше, не побачили ні шпалер, ні світла, одна стіна взагалі розвалена. Була тільки підлога, стіни оббиті. Тут було нереально жити. Домовились з власником на три роки безкоштовної оренди. Перший рік він ще й оплатить комунальні послуги. На підставі такого договору ми зрозуміли, що можемо зробити тут ремонт за кошти благодійників і заселити сюди людей”, – розповідає волонтер.
У будинку живуть не тільки учасники Let`s Do It Ukraine, а й просто люди, які постраждали від війни.
“Ми нещодавно прийняли переселенців, які приїхали з Ізюма. Батько та син, які втратили будинок. Їх виселили зі школи, тому що зараз всі школи звільняють для підготовки до нового навчального року. Тепер вони живуть тут. Допомагали з ремонтом”, – говорить волонтер.
Зараз тут мешкає 16 людей. Усі втікали від війни зі своїх міст – Харків, Херсон, Ізюм, Київська та Сумська області.
“Про повернення замислююсь, але й тут багато роботи”
“Приїхав сюди близько двох місяців тому і одразу почав займатись волонтерством. Приймали різні вантажі із-за кордону та відправляли в гарячі точки. Потім загорілись проєктом створення прихистку”, – говорить волонтер Михайло із Лебедина, що на Сумщині.
Чоловік каже, що додому наразі не планує повертатись, адже його населений пункт знаходиться біля кордону і зазнає постійних обстрілів.
“Мою область звільнили, але щодня її обстрілюють. Про повернення я замислююсь, але й тут ще багато роботи”, – каже чоловік.
Волонтери вже облаштували спальню, закупили нову техніку до кухні, а також провели світло та інтернет. До того ж у будинку є великий підвал, який хочуть відремонтувати та зробити там укриття.
“Наразі в нас готова спальна зона. Там колись було горище. Декілька кімнат, в яких є ліжка, світло, інтернет. Також у нас готовий душ, туалет. Немає тільки газу, але буде електричне опалення. Ще є підвал-бомбосховище. Плануємо його ще трошки розширити”, – говорить Іларіон.
Роботи тривають півтора місяця. Після декількох тижнів почали заселяти людей, хоч ремонт ще тривав. На нього частину коштів зібрали люди, деяку надали інвестори.
“Певну частину коштів приносили люди. Давали оголошення в різні волонтерські чати. Хто що міг, те й приносив. Багато речей я приніс зі свого дому – плитки, бойлери. Все, що дома було без роботи, привіз сюди. Збирали і добровільні пожертвування, і інвестори допомогли. Зараз пишемо грант, щоб довести усе до кінця. Витратили десь три тисячі доларів, але потрібно ще”, – розповідає І.Габор.
Допомогти можна, зателефонувавши за номером: 098 32 27 315 – Іларіон ГАБОР.
” ”
–>