Допомогу для армії та переселенців збирають від США до Австралії.
Благодійна організація Post Angeles у Лос-Анджелесі (США, штат Каліфорнія)надіслала в Україну понад 40 тонн гуманітарної допомоги на 23 мільйони доларів, йдеться в публікації ” “.
Продає власні картини
– Ми допомагаємо Україні з перших днів війни. До нашої організації входить 12 постійних членів, більшість із яких – українці, є навіть два росіяни. Також приходять допомагати американці, багато литовців, людей інших національностей, які тут проживають, – розповів чернівчанин Андрій. – Українська православна церква надала нам великий зал, де ми приймаємо і пакуємо допомогу. Оскільки всі працюємо, то приходимо у вільний час та у вихідні. Інколи затримуємося до ночі. Спершу займалися військовим спорядженням, яке відправляли літаками. Потім почали пакувати ліки та консерви для військових, які теж відправляли літаком. Люди безперервно йдуть і несуть допомогу. Одна американка придбала для нашої організації великий морський контейнер на чотири тонни за 12 тисяч доларів. Будемо завантажувати його памперсами, ковдрами, засобами догляду, інвалідними візками та іншим. Це те, що не псується, і його можна відправити кораблем, що буде довше, але значно дешевше, ніж літаком. Ми проводимо благодійні концерти, готуємо та продаємо українські страви, зокрема борщ та вареники.
Чернівчанка Юлія КОСІВЧУК, яка живе в штаті Каліфорнія, провела від початку війни три благодійні виставки. Вона продала власних картин на 15 тисяч доларів. Ці кошти Юля переказала в Україну: військовим, дитячим шпиталям, переселенцям. Наступну виставку чернівчанка планує провести у серпні. Уже написала для неї чимало нових картин. Частину коштів знову відправить на допомогу українцям.
Ще одна чернівчанка Леся ВОЗНА, яка живе в Торонто (Канада), теж збирає кошти для підтримки дітей та сімей в Україні, які постраждали від війни. Для цього вона разом з учасницями студії Silvie Fitness організувала благодійний танцювальний захід Zumba for Peace.
– Конгрес українців Канади продовжує допомагати Україні. Проводять мітинги, благодійні концерти та інші заходи, де збирають кошти, – розповіла Леся. – Останнім часом до нас приїжджає багато тимчасово переміщених осіб з України, яким теж надають допомогу. Їх зустрічають в аеропорту, забезпечують житлом, одягом, роботою.
Збирають кошти у парках і школах
Ганна ОСТАПЕНКО з Чернівців зараз живе в австралійському Мельбурні.
– Хоча Австралія далеко, але тут дуже переймаються війною в Україні. Намагаються допомогти не тільки українці, а й місцеві мешканці,– запевнила Ганна. – Постійно проводять благочинні марафони в парках, школах, де збирають допомогу українцям. Один австралійський мільярдер надав 100 тисяч доларів! Створено чимало благодійних фондів, зокрема й українською діаспорою. Частину зібраних коштів віддають на потреби армії, а частину – переселенцям.
Польща надалі підтримує Україну та українців. “За офіційними даними, українсько-польський кордон перетнуло близько чотирьох мільйонів наших громадян. Документи тут оформили лише 1,3 мільйона – багато поїхали далі на захід, частина повернулася додому, – розповів чернівчанин Ігор ДОВГАНЬ. – Польща максимально спростила оформлення документів на надання допомоги українських переселенців. Зокрема, на кожну дитину щомісяця виплачують по 500 злотих (приблизно 3750 гривень). По 40 злотих щодня отримують поляки, які прихистили в себе українські родини. Для оформлення цих виплат достатньо заповнити бланк і вказати номер рахунку в банку. Дуже спрощена легалізація дозволяє не тільки законно проживати у Польщі, а й отримувати соціальну допомогу, медичні послуги. І це підтримка не тільки від держави. Так, є сайти з адресами приватних медичних закладів по всій Польщі, які надають безкоштовно послуги українцям, які приїхали після 24 лютого. Скажімо, наш син Назарчик відвідує Центр реабілітації для людей з інвалідністю, а оплачує все фонд.
“Спрощено й працевлаштування нашим громадянам, центри зайнятості та агенції праці пропонують різноманітні вакансії (повно оголошень українською мовою). Роботи є багато, бракує робочих рук на фермах. Однак більшість українців приїхала до Варшави й Кракова, а в селах і містечках селитися люди не хочуть, – каже Ігор. – Створені всі умови для соціалізації, зокрема курси польської мови, швидке оформлення дітей шкільного віку на навчання. Багато магазинів (насамперед мережі супермаркетів) продовжують збір коштів для українців. Минулого тижня один польський журналіст оголосив збір коштів на закупівлю “Байрактара” для ЗСУ – зібрано вже близько мільйона доларів.
” ”
–>