В Україні триває загальна мобілізація, під час якої до лав армії можуть призвати усіх військовозобов’язаних громадян.
У Мережі почали з’являтися новини, коли повістки українцям почали вручати як “покарання”.
Серед таких історій — випадок жінки в Тернополі, якій вручили повістку за порушення комендантської години, ситуація, коли правоохоронці влаштували рейд київськими нічними клубами та вручили 219 повісток порушникам комендантської години, історія, коли повістки видавали людям, що відпочивали на пляжах в Одесі попри заборону, та багато інших.
Український музикант та ексфронтмен гурту Тартак Олександр Положинський, який з перших днів повномасштабної війни вступив до рядів захисників, засудив такий підхід до призову громадян.
“За цією логікою виходить як? Я був нікчемним громадянином, поганим артистом, писав нікому не потрібні пісні, давав стрьомні концерти — і за це все мене відправили на фронт… Але ж насправді це не так. Тут дуже класні люди”, — поділився він у коментарі Ukraїner.
Також проти такого підходу до мобілізації населення виступив засновник організації із захисту прав тварин UAnimals та співзасновник агенції GresTodorchuk Олександр Тодорчук:
“Таке покарання знецінює щоденний ризик тисяч хлопців і дівчат, які добровільно пішли боронити країну. Всі ці „п’яні“ повістки лише знецінюють їх героїзм, перетворюють армію на покарання. Будь ласка, годі лякати повістками і радіти таким покаранням”.
Раніше у інтерв’ю Радіо НВ адвокат Андрій Новак висловився, що видавати повістки як покарання — неправильно і некоректно.
“Я гадаю, що ні [це не правильно]. Це, як мінімум, неправильно і некоректно до тих людей, хто пішов воювати добровільно, в перші години, в перші дні. До них заганяти у підрозділи покараних, тих, хто цього не хотіли, які через свою „дурість“ потрапили на фронт… І вони на 99%, я гарантую, будуть робити все, щоб звільнитись від армії, або можуть після підготовки ухилятися від виконання своїх обов’язків. Це може зіграти погану роль саме під час бойових дій. Я вважаю, це не правильно. Правильно — це накласти на людину адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення вимог комендантської години, але таким чином карати — це аморально та неправильно саме стосовно тих осіб, хто пішов добровільно служити”, — підсумував правозахисник.
” ”
–>