Новини

«Браслет шкодить репутації»: Мунтян просив скасувати заставу та зняти браслет, суд відмовив

Заступник голови Чернівецької ОВА Артур Мунтян, якому повідомлено про підозру у справі про розкрадання “гуманітарки”, подавав апеляційну скаргу щодо винесеного йому запобіжного заходу. Проте апеляційний суд залишив його без змін.

Про це йдеться в ухвалі Чернівецького апеляційного суду від 21 червня 2022 року, пише molbuk.ua

У тексті документа йдеться, що суд ухвалив відпустити Мунтяна під заставу у розмірі 906 тисяч гривень. При цьому він повинен до 4 липня носити електронний браслет, не покидати населеного пункту, в якому мешкає, та з’являтися на виклик слідчих. Заставу потрібно було внести протягом 5 днів.

Заступник голови ОВА подав апеляційну скаргу із проханням “скасувати ухвалу слідчого судді, як необґрунтовану, висновки якої не відповідають фактичним обставинам провадження”.

Аргументував це тим, що “встановлена судом застава в розмірі 906 000 гривень є непосильною для нього через відсутність коштів у вказаному обсязі, оскільки єдиним джерелом його доходу є зарплата. Крім цього, у нього на утриманні є троє неповнолітніх дітей, а тому слідчий суддя, визначаючи розмір застави, не дотримався принципів достатності та співмірності, не взявши до уваги, що майновий стан не дозволяє внести настільки непомірну суму”.

Однак суддя зазначив, що підозрюваний перебуває на посаді заступника голови Чернівецької ОВА, отже, має стабільний дохід, а його дружина займається хлібопекарським виробництвом, що також дає сім’ї дохід.

Заступник голови ОВА додав, що виплачує кредит, тому не може заплатити всю суму застави, а носіння електронного браслета “підриває його репутацію, оскільки його не усунули з посади”.

“Здача паспорта для виїзду закордон унеможливить виконання ним частини посадових обов`язків, які пов`язані з відрядженнями, у тому числі й на міжнародні переговори”, – додається у тексті ухвали.

Врешті Мунтян попросив суддю: “За таких обставин скасувати ухвалу та відмовити у задоволенні клопотання слідчого, або визначити мінімальний розмір застави, або скасувати покладені на нього обов`язки носити електронний засіб контролю, здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон, не відлучатись із населеного пункту, у якому проживає (перебуває), встановивши обов`язок не відлучатись за межі Чернівецької області без дозволу прокурора чи слідчого”.

Все ж таки суд вирішив, що в апеляційній скарзі не викладено доводів, щоб підозра вважалася необґрунтованою.

“За таких обставин наявність у підозрюваного, який раніше не судимий, родини та неповнолітніх дітей на утриманні, а також постійного місця роботи не є достатньо підставою для застосування більш м`якого запобіжного заходу, аніж фактично обраний”, – ухвалив суд.

У документі додано, що ухвала оскарженню не підлягає.

Що відомо про справу:

31 травня заступникові голови Чернівецької ОВА Артурові Мунтяну повідомили про підозру у справі про розкрадання “гуманітарки”.

У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет “швидких”, надісланих як гумдопомога з Італії.

Пізніше начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук назвав звинувачення у бік ОВА щодо причетності окремих чиновників у розкраданні гуманітарної допомоги “надзвичайно спекулятивними та маніпулятивними”, а також “безпідставними та недоведеними в суді”.

А також назвав це політичним тиском на себе, обурився “розкішним життям правоохоронців” та назвав СБУ “службою заробітчан”.

Прокурор звернувся до суду з проханням обрання Артурові Мунтяну запобіжного заходу.

Сам Мунтян заперечує вину і вважає себе “жертвою політичних інтриг”.

” ”

–>

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.