Новини

День “дітей сонця”: чернівчани влаштували «шкарпетковий» флешмоб

21 березня світ відзначає Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

Чимало чернівчан цього дня долучилися до своєрідного флешмобу на честь свята, одягнувши непарні шкарпетки.

Відповідні фото користувачі опублікували у соцмережах, пише molbuk.ua

До флешмобу, зокрема, долучилися освітяни разом із головною освітянкою області Людвігою Цуркан.

“У цей день проводять щорічний міжнародний флешмоб “Lots of Socks”. Його мета – звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Усім охочим пропонують одягати різнокольорові шкарпетки, щоб зрозуміти як живуть люди з цією проблемою під пильними поглядами суспільства.

Працівники Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА також долучились до шкарпеточного флешмобу та закликають відноситись до сонячних діток з такою ж любов‘ю, яку вони випромінюють у світ!” – написали учасники флешмобу.

Т.в.о. Чернівецької райради Олександр Каспрук опублікував шкарпетки трьох поколінь: свої, сина та внука.
“Шкарпетки: мої, мого сина, мого онучка!!! Ми сонячні!” – написав Каспрук у Facebook.

Членкиня виконкому, письменниця Оксана Драчковська зауважила, що зараз непарні шкарпетки навіть стали мейнстрімом.

“Сьогодні Всесвітній день людей із синдромом Дауна. На знак підтримки цих людей ми одягаємо 21 березня різні шкарпетки. Такий собі символ додаткової, непарної, 47ї хромосоми. Але ось у чому дивина і радість: тепер це вже не чудасія, а тренд! Різнопарні шкарпетки більше не викидають, а носять) І навіть виробники відгукнулися на це, почавши випускати шкарпетки, які начебто до пари, але все ж таки різні. Мені здається, це чудово!” – написала Оксана Драчковська.

Вперше Міжнародний день людини з синдромом Дауна був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна.

21 березня – тому що день і місяць символічно відображають природу виникнення патології. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46.

Сьогодні в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – близько 400. Таких малюків називають ще дітьми Сонця, але проблеми, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні.

Якщо в Англії 80 відсотків всіх дітей із синдромом Дауна навчаються разом із іншими школярами, то в Україні таких набереться ледве відсоток. Проблемою для цих діток є і відвідування дитячого садка, громадських, культурних закладів.

Зазвичай українці з синдромом Дауна майже приречені на ізоляцію і асоціальність. Лише останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батькам дітей з синдромом Дауна, що об’єднуються для вирішення спільних проблем та волонтерам, ситуація трохи зрушила з мертвої точки. Цього року відзначається 12-та річниця Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.