Результати проходження експертизи шляхом перевірки поліграфом трьома посадовцями Чернівецької ОВА навряд чи можна вважати достовірними, тому що фаховість тих, хто проводив цю процедуру, викликає великі сумніви.
Про це у коментарі molbuk.ua сказала президентка ГО “Всеукраїнська асоціація поліграфологів” Тетяна Морозова.
Як відомо, днями троє посадовців Чернівецької ОВА – заступники голови ОВА Богдан Ковалюк та Артур Мунтян, а також очільник департаменту охорони здоров’я Олег Чорний оприлюднили результати проходження перевірки на детекторі брехні. Результати, згідно висновків фахівців, що проводили експертизу, засвідчили, що посадовці не причетні до резонансної справи з розкраданням гуманітарки на Буковині.
Проте Тетяна Морозова звернула увагу на деталі, які свідчать про те, що фахівці, які проводили експертизу, насправді такими фахівцями у сфері поліграфії не є.
“Зверніть увагу – на останній сторінці підпису одного поліграфолога – О. В. Сорочинського – немає”, – зауважує Тетяна Морозова.
Фото з фб-сторінки Богдана Ковалюка
А освіта другого “фахівця”, який підписався, не вказана, провадить Тетяна Морозова. Вказана лише освіта О. В. Сорочинського – але він, як вже зазначалося, під висновками проходження процедури поліграфа не підписався.
“Серед опублікованих паперів документів про освіту М. М. Калинича немає. Там усі посилання – на документи про освіту пана Сорочинського, який цю довідку не підписав. Тобто, виходить, підписав висновки “фахівець”, у якого немає документів. Тож по факту це просто “липова довідка”, – зауважує Тетяна Морозова.
Також, каже президентка ВАП, ці “фахівці” зауважують у своїх документах, що їхня методика затверджена Всеукраїнською асоціацією поліграфологів.
“Але, по-перше, у ВАП немає жодної затвердженої методики. Ми – громадська організація. Я не можу 400-500 поліграфологів контролювати, чи дотримуються вони якоїсь методики, чи не дотримуються. І взагалі якоїсь конкретної методики не існує. Кожен поліграфолог сам несе відповідальність за те, якими тестами він користувався. Тобто вони намагаються сховатися за “лейблом” ВАП. Але це все одно, що громадська організація невропатологів. Хіба вона може нести відповідальність за те, що хтось використовував золотистий якийсь прилад, а хтось – срібний? Ну це смішно”, – каже експертка.
Також експертизу, зазначено в документах, проводила Всеукраїнська асоціація правди. Але що це за організація – співрозмовниця не знає.
“Що таке Всеукраїнська асоціація правди? Скільки в ній людей? Я так підозрюю, що в цій організації – пан О. Сорочинський, його дружина і теща”, – жартує Т. Морозова.
І додає, що поліграфологи зробили посадовцям, які їх найняли, “ведмежу послугу”:
“Я би на місці тих замовників, які хотіли себе відбілити і звернулися до них, ще би “неустойку” виставила. Тому що вони їм не тільки не допомогли. А навіть якщо вони написали правдивий висновок, в чому я сумніваюся, судячи з моральних якостей поліграфологів, то тепер цей висновок можна сто разів піддати сумніву. Бо що це за висновок такий? Словом, є чіткі ознаки того, що це – “шарашкіна контора”. Тому що як давати висновок без підпису? Тоді не давайте висновок, поки не підпише другий спеціаліст. Може, О. Сорочинський вирішив не підписувати, бо побачив, що щось “стрьомне”. Або, може, не встиг підписати. Бог їх знає. Але в будь-якому випадку вони “прокололися”. Та головне, що “прокололися” “поліграфологи”, а “вигребуть” ті, хто їх замовив”, – резюмує президентка ГО “Всеукраїнська асоціація поліграфологів”.
Кореспондентка molbuk.ua також звернула увагу на компанію, яка начебто проводила початкове навчання Олександра Сорочинського – ТОВ “Компанія “Спецгруп”.
Проте в їхньому КВЕДі (класифікації видів економічної діяльності) немає такого виду діяльності як освітня та викладацька.
Натомість основним видом діяльності зазначене виробництво комп’ютерів і периферійного устатковання. З-поміж інших видів діяльності – механічне оброблення металевих виробів; виробництво інших готових металевих виробів; оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням.
“Так що питання до керівника компанії – які дипломи він видає? Чи мають вони акредитацію Міністерства освіти? Чи має юридичну силу їхній диплом? Таким чином можна піддати сумніву професійні навики цього поліграфолога”, – коментує одне з джерел molbuk.ua, яке побажало залишитися анонімним.
Що відомо:
Раніше повідомлялося, що директора Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергія Бродовського підозрюють у платному перевезенні каретами швидкої, що належали медзакладу. Також перевіряють, чи причетний Бродовський до привласнення п’ятьох автомобілів швидкої, які передали з-закордону як гуманітарну допомогу.
Бродовського відсторонили від посади на два місяці. Наразі обов’язки гендиректора виконує Дмитро Домбровський. Він обійматиме цю посаду до 12 липня.
31 травня заступникові голови Чернівецької ОВА Артурові Мунтяну повідомили про підозру у справі про розкрадання “гуманітарки”.
У СБУ зазначили, що йдеться про справу зі привласненням карет “швидких”, надісланих як гумдопомога з Італії.
Пізніше начальник Чернівецької ОВА Сергій Осачук назвав звинувачення у бік ОВА щодо причетності окремих чиновників у розкраданні гуманітарної допомоги “надзвичайно спекулятивними та маніпулятивними”, а також “безпідставними та недоведеними в суді”.
А також назвав це політичним тиском на себе, обурився “розкішним життям правоохоронців” та назвав СБУ “службою заробітчан”.
Артура Мунтяна суд зобов’язав носити електронний браслет і відпустили під заставу розміром майже мільйон гривень.
Пізніше заступники голови Чернівецької ОВА Богдан Ковалюк, Артур Мунтян та директор департаменту охорони здоров’я ОВА Олег Чорний оприлюднили результати проходження детектора брехні.
” ” у Facebook | Telegram | Viber |
–>