Вісім років тому чернівчанка Людмила Бабчук вирішила підтягнути фігуру, яка після пологів дещо зіпсувалася. Вона вирушила до тренажерного залу.
І навіть не здогадувалася, що це змінить її життя, йдеться у публікації .
Під час вагітності жінка набрала понад 20 кілограмів. А тут ще й розлучення з чоловіком. Не впевнена у собі після розриву, не вдоволена своїм тілом, вона вирішила відволіктися від проблем та підтягнути фігуру, записавшись до тренажерного залу. Замовила декілька занять, щоби навчитися працювати на тренажерах, а далі продовжила самостійно.
Із пауер-ліфтингу перейшла на фітнес-бікіні
Завдяки інтенсивним тренуванням за вісім місяців скинула майже всі ті зайві кіло, які набрала під час вагітності. Фігура, наче за помахом чарівної палички, змінилася до невпізнанності! Тіло стало пружним та сильним.
Людмила настільки захопилася, що навіть взяла участь в обласних змаганнях із пауер-ліфтингу.
“У становій тязі тягнула 95 кілограмів, а від грудей витиснула штангу вагою 45 кіло. Вогонь-баба! – жартує чернівчанка. – Участь у змаганнях дала мені стимул не здаватися. Я усвідомила, що немає меж досконалості”.
Пізніше Людмила загорілася більш жіночим видом спорту – фітнес-бікіні.
“Це спортивна дисципліна, в якій дівчата виходять на сцену – красиві, підтягнуті, у гарних блискучих купальниках, на підборах, із зачісками, макіяжем, – пояснює Людмила. – Після виступу на цих змаганнях власник одного з чернівецьких тренажерних залів запропонував мені стати тренеркою. Було лячно, чи впораюся. Та власник клубу в мене повірив, запевнив, що все вийде.
Пройшла курси, читала відповідні книги про техніку виконання вправ, фізіологію людини. Потім почала заглиблюватися в дієтологію. Так і незчулася, як пропрацювала тренеркою вже три роки”.
Раніше жінка перебивалася на різних роботах: була касиром, бухгалтером, займалася бізнесом на ринку. Та лише цей вид діяльності по-справжньому припав їй до душі. Тепер Людмила певна, що знайшла своє покликання.
“Важливо враховувати стан здоров’я”
Тим, хто хоче займатися в тренажерному залі, Людмила Бабчук радить передусім знайти хорошого наставника. Бо з власного досвіду знає, наскільки складно та небезпечно працювати наосліп, без професійних вказівок.
“Правильний наставник не буде вам давати відразу великих навантажень. Він розробить комплекс вправ індивідуально для вас, враховуючи ваші проблемні зони та стан здоров’я. Окрім того, з тренером ви значно швидше досягнете результату, який стане помітним через 2-3 місяці занять”, – стверджує Людмила.
Через пандемію зріс попит на онлайн-уроки, зауважує чернівчанка.
“Для тих, у кого немає можливості відвідувати зал, є спеціальні онлайн-програми. Замовили собі таку програму, розроблену індивідуально для себе, дивитеся техніку виконання і повторюєте. Якщо є розбірні гантелі, фітнес-резинки, обтяжувачі, то вдома цілком реально ефективно займатися”.
Ось кілька порад із правильного харчування.
“Слід віддавати перевагу овочам, зелені, м’ясу, рибі, корисним жирам, яйцям, кашам, бобовим. Фрукти, якщо надумали худнути, варто трішки обмежити. Можна грейпфрут, яблуко. Зрідка можна і солодощі з’їсти, і здобу. Але не зловживати цим”, – зауважує Людмила Бабчук.
Якщо ж у вас зовсім немає часу на годинні заняття, то хоча би виконуйте щодня елементарні вправи – присідайте, віджимайтеся, качайте прес, радить тренерка. Це допоможе покращити кровообіг та підтримає м’язи в тонусі.