Крейсер “Москва” затонув. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Нагадаємо, учора ракетний крейсер “Москва” був ушкоджений ударами протикорабельних крилатих ракет “Нептун”, випущених захисниками України.
Про це спочатку повідомив відомий волонтер Олександр Карпюк. Згодом інформацію підтвердив голова Одеської військової адміністрації Максим Марченко.
“Підтвердили, що ракетний крейсер “Москва” сьогодні пішов саме туди, куди його послали наші прикордонники на острові Зміїний, – написав він. – Ракети “Нептун” які стоять на сторожі Чорного моря завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень”, – заявив Марченко.
Російські ЗМІ українську ракету сором’язливо не згадують. Пишуть, що “Москва” загорілася і затонула після детонації боєприпасу.
Що відомо про крейсер “Москва” та чому його знищення таке важливе:
“Москва” — радянський і російський ракетний крейсер проєкту 1164 (шифр “Атлант”, англ. Slava class за класифікацією НАТО) за класифікацією НАТО). Головний корабель серії. Входив до складу Чорноморського флоту РФ і був його флагманом.
Історія
Спущений на воду суднобудівним заводом імені 61 комунара в Миколаєві в 1979 році, увійшов до складу Чорноморського флоту СРСР в 1983 році. Він є головним кораблем проєкту 1164 “Атлант”. При закладці крейсер носив ім’я “Слава”, але після списання протичовнового крейсера-вертольотоносця “Москва” проєкту 1123 “Кондор” в листопаді 1996 року успадкував його ім’я і став флагманом Чорноморського флоту.
З лютого 2016 року корабель не виходив у море.
Характеристики
Крейсер при довжині 186,4 метра, ширині 20,8 метра і осадці 8,4 метра має водотоннажність 11,5 тисячі тонн. Корабель здатний розвивати швидкість до 32 вузлів, а запас його ходу становить до восьми тисяч миль. До складу екіпажу “Москви” входять 510 чоловік. Крейсер озброєний артилерійською установкою АК-130, шістьма зенітними артилерійськими установками АК-630, вісьмома пусковими установками протикорабельних крилатих ракет П-1000 “Вулкан”, вісьмома зенітними ракетними комплексами С-300Ф і двома ЗРК Оса-МА, а також двома торпедними апаратами калібру 533 міліметри. На палубі “Москви” базується вертоліт Ка-27.
Бойове застосування
У серпні 2008 року крейсер “Москва” брав участь у російсько-грузинській війні і перебував в територіальних водах Грузії.
У другій половині 2015 року крейсер очолював постійне оперативне з’єднання ВМФ Росії в Середземному морі, де своїми засобами ППО прикривав російську авіабазу “Хмеймім” в Сирії. Остання бойова служба була завершена в лютому 2016 року.
Неодноразово заходив до українського севастопольського порту.
24 лютого 2022 року в ході російського вторгнення в Україну брав участь в атаці на острів Зміїний. При цьому став всесвітньо відомим завдяки фразі, отриманій ним від українських прикордонників у відповідь на вимогу здатись — “Русский корабль иди на..й!”
Зазвичай залишається на значній відстані від українського узбережжя, бере участь в регулярних показових імітаціях підготовки до висадки морського десанту, але через відсутність ракет для ураження наземних цілей безпосередньої участі в атаках не бере.
13 квітня 2022 року крейсер “Москва” був уражений двома ракетами “Нептун” і отримав значні ушкодження.
” ”
–>