Україна за допомогою агентурної розвідки, включно з джерелами у Кремлі, отримує велику кількість інформації про наміри Росії.
Українцям вдалося проникнути у багато секторів російського військового, політичного та фінансового керівництва та використовувати добуту інформацію з великою користю, повідомив голова Головного управління розвідки Міністерства оборони бригадний генерал Кирило Буданова в інтерв’ю виданню Coffee or Die.
Значною мірою через це російська агресія проти України не має очікуваного у Москві успіху.
Одним із прикладів такої діяльності, який навів начальник ГУР МО України, є нещодавній ракетний удар у Бердянську, внаслідок якого було знищено російський десантний корабель. Завдяки своїм розвідувальним можливостям, Україна влучила у потрібний момент, щоб завдати максимальної шкоди.
“Ракета вдарила в той самий момент, коли до корабля підійшли бензовози та вантажівки з боєприпасами”, – сказав Кирило Буданов.
Наявність агентів у керівництві Росії, у тому числі в адміністрації Путіна, є надзвичайно корисною для України, сказав генерал Буданов.
Агентурна розвідка була посилена швидко зростаючими можливостями кіберрозвідки України, які, як стверджує він, дають глибоке розуміння військових планів Росії.
“Ми досягли значного прогресу в кіберрозвідці”, – зазначив начальник ГУР МО України.
Так, крім інформації про російських військових, Україна змогла “дуже добре побачити обіг російських грошей”. “Ми також знаємо, що відбувається в паливній сфері Росії та відстежуємо всі інновації озброєння”, – сказав генерал Буданов.
Під час інтерв’ю Кирило Буданов підкреслив важливість розвідувальної допомоги від союзників. При цьому, найвищі посадові особи американської розвідки нещодавно свідчили перед Конгресом США, що обмін розвідувальною інформацією з Україною є “революційним”.
Зокрема, голова Управління оборонної розвідки генерал-лейтенант Скотт Бер’єр сказав, що такий обмін є “революційним з точки зору того, що ми можемо зробити”, а Пол Накасоне, директор АНБ, засвідчив, що “за свої 35 років служби він не бачив кращого обміну точними, своєчасними та ефективними розвідувальними даними”.
” ”
–>