Президент США Джо Байден та голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін провели телефонні переговори. Глави двох держав обговорили розв’язану Росією війну в Україні.
За підсумками розмови Сі Цзіньпін заявив, що його країна завжди виступала за мир і була проти війни, пише Обозрєватель.
Згодом з’явилось офіційне повідомлення Білого Дому про перебіг переговорів.
Президент США Джо Байден виклав Сі Цзіньпінупогляди Сполучених Штатів та союзників і партнерів щодо цієї війни. Він також пояснив наслідки для Китаю, якщо Піднебесна все ж вирішить надати допомогу Росії.
Зі свого боку подробиці перемовин оприлюднила китайська сторона. Так, Сі Цзіньпін у розмові з Байденом підкреслив відданість Китаю збереженню миру на планеті.
“Мир та безпека є найціннішими скарбами міжнародної спільноти”, – цитують лідера Китаю ЗМІ.
Очільник Китаю запевнив, що увесь світ зацікавлений у припиненні війни в Україні. “Протистояння та конфлікт в Україні не вигідні жодній людині”, – сказав Сі Цзіньпін.
Агентство “Сіньхуа” вказало: Байден під час переговорів сказав, що американо-китайські відносини знову переживають критичний момент, і те, як вони розвиватимуться, визначить світоустрій у ХХІ столітті.
США готові вести відвертий діалог із КНР, зміцнювати співпрацю, ефективно управляти конкуренцією, розбіжностями та сприяти стабільному розвитку двосторонніх відносин.
Сі Цзіньпін зі свого боку наголосив: у Китаю та Америки є розбіжності в минулому та сьогоденні, і вони будуть у майбутньому. Суть у тому, щоб керувати цими розбіжностями, адже стабільні відносини, що розвиваються, вигідні обом сторонам.
Щодо війни в Україні, то КНР висунула ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації. У країні також заявили, що готові надати гумдопомогу Україні й іншим постраждалим країнам.
“Усі сторони повинні спільно підтримувати російсько-український діалог та переговори, добиватися результатів і миру. Сполученим Штатам і НАТО також варто вести діалог із Росією, щоб вирішити суть української кризи та вирішити проблеми безпеки як Росії, так і України”, – цитує агентство позицію влади КНР.
” ”
–>