Новини

Степанов попередив про небезпеку нового штаму коронавірусу, який виявили і в Україні

Нові штами коронавірусу втричі заразніші, мають значно коротший інкубаційний період і протікають у важчій формі та спричиняють більше смертей. Через мутації низка країн призупиняє послаблення карантину.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу у вівторок, 9 березня.

“Цей штам, який зокрема був зафіксований уже на території України, згідно з дослідженням, яке було проведено інститутом ім. Громашевського. Ми з великим занепокоєнням ставимося до цієї інформації і для нас це дуже важливо, тому що це напряму впливає на здоров’я людей і важкість перебігу хвороби”, – наголосив Степанов.

Голова МОЗ уточнив, що окрім органів дихання, коронавірус почав вражати нирки, печінку, центральну нервову систему. Крім того, усе більше у світі фіксують повторних інфікувань, а у більшості пацієнтів мають виражений постковідний синдром, який триває від 3 до 6 місяців.

“Низка європейських країн вже призупинила послаблення карантинних обмежень внаслідок проникнення на континент нових, більш небезпечних штамів COVID-19, зокрема мутованого “британського” та “африканського”, – додав міністр охорони здоров’я.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.