Завтра, 24 лютого Чернівецька міська рада вдруге спробує відправити у відставку секретарку ради Марину Кирилюк.
Ініціаторка цього проекту рішення, депутатка фракції “Народний контроль” Яна Брус свою пропозицію пояснила тим, що, на її думку, Кирилюк не справляється із своїми посадовими обов’язками і за рік своєї діяльності на посаді не змогла до кінця впоратись із поставленими завданнями.
Окрім того, ініціативу Яни Брус прокоментувала низка депутатів різних фракцій Чернівецької міськради.
“У нас суперечки – лише через процедурні питання”
Депутат від фракції “Європейська солідарність” Василь Максимюк у коментарі кореспонденту molbuk.ua сказав, що у роботі депутатського корпусу міськради відчувається “певний збій” через процедурні питання.
“Ми розуміємо, що мова не конкретно про Марину Василівну. Персонально до неї я ставлюся з повагою, з розумінням. Вона фахівець своєї справи. У команди міського голови прекрасні наміри, прекрасне бачення розвитку міста. Але до формування команди міського голови є ряд запитань. Тому що більшість людей, як правило, прийшла з бізнесу, а робота органу місцевого самоврядування має відмінності від роботи бізнесу. Тому, потрібно людям трохи переналаштовуватись. Ми бачимо, що після року роботи існує якийсь збій”, – сказав Максимюк.
Депутат не стверджує, що це “пряма чи непряма вина Марини Кирилюк”.
“Але цей збій очевидний, і потрібно вносити якісь зміни. Потрібно раду якось об’єднувати. Бо всі суперечки у раді – виключно через процедурні питання: не надали слово, не вчасно організували, не підготували… Звісно, у нас немає якихось глобальних суперечок. У нас всі фракції активно беруть участь у розгляді питань, у голосуванні. Але в питаннях процедури, роботи ради, на жаль, є точки недотику”, – сказав представник “ЄС”.
“Намагаються “розігнати” істерію, хоча “зради” нема”
Депутат від фракції “Пропозиція” Олексій Каспрук у коментарі molbuk.ua сказав, що “закон передбачає, що депутати можуть як обрати секретаря, так і припинити його повноваження”.
“З точки зору законодавства про місцеве самоврядування, секретар міської ради – це один з депутатів, якого інші депутати обирають для здійснення певних повноважень. Вони стосуються організації роботи ради, забезпечення ефективного зв’язку між депутатським корпусом і виконавчою владою. Власне кажучи, законом передбачено, що депутати можуть обрати секретаря і можуть припинити його повноваження.
Що стосується цього проекту, він має право на життя. Сесійна зала буде визначатися, чи більшість депутатів підтримає Кирилюк на цій посаді, чи не підтримає”, – сказав Каспрук.
Фракція “Пропозиції” наразі обговорює це питання, адже у депутатів є низка запитань до Марини Кирилюк, каже колишній міський голова.
“У нас є багато запитань до роботи секретаря міської ради. Наша фракція обирала Марину Кирилюк на цю посаду. Пройшло більше року і ми розуміємо, що рада не працює так, як вона повинна працювати. Напевно, через відсутність досвіду, комунікаційних навичок. Ми будемо на засіданні фракції визначатись, як будемо голосувати з цього питання. Звичайно, при прийнятті рішення врахуємо і запровадження надзвичайного стану в Україні”, – зауважив депутат.
Він також відповів на закиди у свій бік, які лунають із соцмереж, щодо його позиції про відставку Марини Кирилюк.
“У соцмережах гуляє дуже багато різної ідіотської інформації про те, що триває у ратуші якийсь заколот і це пов’язано з вторгненням. Ті, хто звинувачують мене у тому, що я рука Кремля, став “запроданцем”, нехай підуть і головою вдаряться об стінку. Я впродовж усього свого життя своїми вчинками доводжу, що є патріотом України”, – сказав Каспрук.
Депутат зауважив, що можливість відставки секретаря міськради – це “чисто внутрішнє організаційне питання роботи міської ради”.
“І воно жодним чином не пов’язане з тими подіями, які відбуваються сьогодні в Україні. У нас є чітке розуміння, що у разі, якщо буде припинено повноваження секретаря міськради Марини Кирилюк, вона залишиться депутатом і продовжить працювати на благо громади. А міський голова має внести на розгляд депутатів іншу кандидатуру на посаду секретаря ради. І тоді депутати мають обрати нову людину, яка здійснюватиме ці повноваження. Є й молоді депутати, які чудово знають місцеве самоврядування. Є й більш досвідчені депутати. Все буде залежати від міського голови, чи зможе він знайти ту кандидатуру, яка справді зможе покращити роботу ради, в цей непростий час консолідувати депутатський корпус. Бо в нас міська рада багато рішень зараз приймає місяцями… Ми готові будемо підтримати кандидатуру, яку Роман Клічук внесе від демократичних проукраїнських сил”, – сказав Олексій Каспрук.
На репліку кореспондента molbuk.ua про те, що Каспрук влітку цього року говорив, що не підтримуватиме відставку Кирилюк чи Клічука, депутат дав таку відповідь:
“Тут треба чітко розмежувати два моменти. Марина Кирилюк є депутатом міської ради. І вона перша серед усіх рівних. І депутати їй або довіряють, або не довіряють. Секретар міськради, якому не довіряють більше 22-х депутатів, не може займати цю посаду і має стати звичайним депутатом, а депутати мають обирати іншого секретаря.
А міського голову обирає громада. І я переконаний, що як і в ситуації з відставкою Миколи Федорука, як і в ситуації з моєю відставкою, припиняти повноваження мера у сесійній залі – неправильно. І наша фракція ніколи за це не проголосує. Тому думаю, що це звичайне намагання розігнати істерію і “зраду”, хоча насправді жодної “зради” нема”.
Водночас на репліку журналіста про те, що під час попередніх спроб відправити у відставку Марину Кирилюк, коли це ініціював депутат Бешлей, позиція Каспрука з цього приводу була іншою, обранець дав таку відповідь:
“Насправді тоді були порушення при підготовці того проекту рішення. І аргументація була абсолютно неадекватною. Але хочу ще раз акцентувати – я не бачу у можливій відставці секретаря міськради жодної трагедії. Переконаний, що, навіть якщо це відбудеться, то завдяки Роману Васильовичу це має стати тільки кроком уперед для нормалізації роботи міськради, консолідації депутатського корпусу, який має бути більш згуртованим, оперативним у прийнятті рішень в умовах надзвичайного стану, воєнної загрози”.
” ”