З початку року усі школи перейшли на оновлене меню, яке розробив шеф-кухар Євген Клопотенко. Зміни в шкільному харчуванні сподобалися не всім і викликали бурю емоцій. Адже багато дітей не звикли до такої їжі.
Амбасадор української кухні у світі Юрій Ковриженко розповідає, дитячим харчуванням має займатися не шеф-кухар, а дієтолог та нутриціолог. До того ж він зауважив, що “дитяче меню – це не розробка Євгена, а якийсь склад технологічних карт”, а сам Клопотенко не вміє готувати.
– Я – один з головних критиків Євгена і взагалі всього, що він робить. У професійній спільноті всі чудово знають, що Євген не вміє готувати. Він – продукт шоубізнесу. У нього є величезна команда, яка за нього готує і все робить, – розповів гастродипломат.
Юрій Ковриженко зазначив, що нове меню в закладах освіти – це набір страв з усього світу, яку готують з дешевих продуктів.
– Якби дітям вдома не давали цукру та солі, то вони чудово б їли в школі все, що їм дають, адже в них би були нормально сформовані на це рецептори. Вони (ред. – команда Клопотенка) набрали якихось страв з усіх кухонь світу, переробили їх на дешеві продукти й просто зліпили отак в одну купу. А потім забрали гроші за грант, – додав Юрій Ковриженко.
Крім того, Юрій Ковриженко зауважив, що зараз до шкільних їдалень приходить Євген Клопотенко та каже: “Та ви взагалі нічого не розумієте, а от я – д’Артаньян у свої 29 чи скільки там років”.
До слова, PR-директорка Євгена Клопотенка Дар’я Куренкова розповіла, що над реформою шкільного харчування разом із Клопотенком працювали фахівці:
– Міністерства охорони здоров’я;
– Міністерства освіти та науки;
– Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства;
– Держпродспоживслужби;
– Антимонопольного комітету;
– Державної аудиторської служби;
– Асоціації дієтологів України;
– ЮНІСЕФ;
– Національного університету харчових технологій;
– Інституту громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України.
” ”