Новини

Відключення від газу можуть розпочатися вже у лютому

За результатами організованої урядом наради Кабмін доручив Міненерго за участю національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” та “Оператора газотранспортної системи” підготувати “плановий графік постачання та використання природного газу в розрізі споживачів з визначенням відповідних цінових показників”.

Графік повинен готуватися щотижня протягом осінньо-зимового періоду та починаючи з 13 січня, пише Главком.

Текст протоколу наради із зазначеним вище дорученням опублікував народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Олексій Кучеренко.

Він зробив висновок, що під планом поставок мається на увазі графік обмеження споживання енергоносія.

“Остання три доби газу зі сховищ не вистачає і доводиться відбирати мінімум 10 млн “кубів” на добу з труби. Закінчиться це погано, і “Газпром” тільки на це і чекає. Отже, готують споживачів до обмежень. Насамперед – промисловість, щоб у жодному разі не чіпати теплокомуненерго та населення”, – висловив думку Кучеренко.

Експерти заявляють про підготовку до точкового відключення споживачів у лютому. фото: Олексій Кучеренко /Facebook
Те, що обмеження стосуватимуться насамперед промисловості, депутат аргументував третім пунктом протоколу, згідно з яким уряд та державні енергокомпанії мали провести до 12 січня зустріч з представниками промпідприємств, щоб виробити “узгоджені шляхи врегулювання питань постачання природного газу” до кінця опалювального сезону.

Із тим, що Олексій Кучеренко “правильно прочитав езопову мову”, погодився і енергоексперт Валентин Землянський. Про це пише UBR.ua.

“Я думаю, що йдеться про план обмеження споживання з лютого, коли похолодає. У нас за температурі -10, -15 обсяг споживання становить 160-180 млн куб. м. на добу. Обсяг, який у нас є у сховищах, а також власний видобуток становитимуть 145 млн куб. м. Відповідно, у нас виникатимуть добові дефіцити. Тому їх гаситимуть за рахунок відключення промисловості,” – вважає він.

Експерт зазначає, що запобігти відключенню споживачів можна було б за рахунок імпорту – Кабмін також дав доручення знайти додаткові маршрути постачання природного газу. Проте їх немає, переконаний Землянський.

“Якщо “Нафтогазу” не вдасться домовитися про відновлення віртуального реверсу з РФ, то дефіцит та відключення споживачів – неминуче”, – підсумував Землянський.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.