Новини

Буковинські громади садитимуть ліс – фото

Із першого жовтня в Україні розпочнеться акція “Посадимо ліс разом”, в якій братимуть участь територіальні громади під шефством лісівників.

Йдеться про головні породи лісоутворювальних дерев, але використовуватимуть й декоративні дерева та кущі. Садитимуть їх на тих землях, які не годяться для сільського господарства. Декоративні ж садитимуть у парках, алеях, скверах.

Минулого тижня директор Чернівецького держлісгоспу Василь Хащевий, його заступник Дмитро Мацко та головний лісничий Юрій Демчук побували у трьох об’єднаних територіальних громадах.

У кожному селі є пустирі

– В Оршівцях, що на Кіцманщині, у нас діє лісовий розсадник площею 24 гектари, яким завідує класна фахівчиня Розалія Нагірняк, – розповідає Василь Хащевий. – Тут вирощуємо 700 тисяч сіянців лісоутворюючих культур, й 50 тисяч – декоративних порід. Ними ми й поділимося з сільськими громадами.

– Ідея посадки нових лісів є актуальною, бо в кожному селі є пустирі чи схили, колишні сміттєзвалища, на яких можна посадити дерева, – вважає Василь Тодеренчук, голова Великокучурівської ОТГ. – Ми наразі попередньо бачимо, що у нас можна заліснити до двох гектарів землі, які не годяться під ведення сільського господарства. Це ще цифра не остаточна. Доповнимо її з допомогою депутатів та землемірів. Добре, що лісівники готові надати саджанці. До посадки нових лісів залучимо працівників соціальної сфери, школярів та громадськість.

Таку ж позицію займають й сусіди Великого Кучурова – у Волоківській ОТГ, до якої належать села Валя Кузьмина, Грушівка та Куп’янське. Тут теж попередньо питання нових лісів обговорювалося з активом.

– Ми теж попередньо визначилися з площею, яку можна заліснити – до трьох гектарів, – каже Валентин Глопіна, голова ОТГ. – У нас виникло питання з тим, яке буде цільове призначення тих угідь, які стануть лісами. Кажуть, що вони належатимуть громаді. Треба також визначитися й з породами дерев, раніше центральна частина села була засаджена каштанами, тепер бачимо засилля туй. Лісівники ж пропонують нам посадити дуб червоний.

Запроєктували 20 гектарів нових лісів

– Ми маємо обстежити й визначитися з тими ділянками, які можна засадити лісом чи декоративними рослинами, – резюмує Василь Чуляк, голова Тарашанської ОТГ. – Наприклад, у Турятці є старий півторагектарний парк із аварійними деревами. Замість них треба посадити нові. Є й інші ділянки, які не годяться для ведення сільського господарства. Про це говоритимемо мешканцям громади, на зустріч запросили й представників Чернівецького держлісгоспу. Ми однозначно за те, щоб заліснити ті землі, які пустують, чи непридатні для вирощування сільськогосподарських культур.

– У нас чималий досвід лісовідновлення, маємо майже 25 тисяч гектарів лісових угідь, – продовжує Василь Хащевий. – У структурі підприємства – вісім лісництв. Тому ми повністю готові до “великого лісового будівництва”. Ми готові повністю забезпечити якісним посадковим матеріалом всі вісім ОТГ, з якими співпрацюємо. Запроєктували 20 гектарів нових лісів.

– В анонсованій Держлісагентством дорожній карті за три роки заплановано висадити мільярд дерев та збільшити площі лісових насаджень упродовж десяти років на мільйон гектарів, – ділиться Василь Гончар, начальник обласного управління лісового й мисливського господарства. – Для цього впроваджуємо нові технології вирощування сіянців лісоутворюючих порід. Так, сучасну теплицю з автоматичним поливом та притінюючим майданчиком потужністю до 140 тисяч сіянців на рік запущено у Сокирянському лісгоспі. В Оршівецькому базисному розсаднику Чернівецького лісгоспу освоїли технологію вирощування лісу в касетах. У Яблунецькому лісництві Путильського держлісгоспу готові до висаджування сіянців ялиці, ялини, дугласії та модрини, вирощених у спеціальних лунках, заповнених сумішшю торфу та поживних речовин.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.