Новини

Сувенірні тайстри та унікальні костюми: у Чернівцях презентували виставку «Український фолькмодерн» – фото

У Центрі культури “Вернісаж” презентували V всеукраїнську виставку-трієнеле “Український фолькмодерн”, присвячену Дню міста.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua

Мета цього мистецького проєкту – модерне переосмислення давніх традицій нашого народу, які закодовані в глибинних надрах української етнографії, фольклорі, міфології. Він відбувається з 2009 року.

На виставці 73 митці із 17 областей України, серед яких молоді автори та заслужені художники, представили понад 80 своїх творів. Це картини, гобелени, скульптури.

Уперше можна побачити колекцію буковинських сувенірних тайстринок, які розробила майстерня моди Світлани Крачило та Світлани Мусатової.

Також представлено унікальні костюми їхньої розробки до казки-опери Стефанії Туркевич “Куць”.

Глибока національна ідея закладена в інсталяції “Хохли” заслуженого художника України Івана Салевича, який є автором цього проєкту . Вона закликає піднятися нарешті з колін і стати українською нацією, а не залишатися рабськими “хохлами”.

На відкритті виставки Іван Салевич сказав, що Чернівці можуть пишатися щедрим меценатським даром митців з усієї України нашому місту до дня його народження. На жаль, ні міська, ні обласна влада, ні депутати не підтримали проєкт і не допомогли жодною копійкою. Ніхто з них навіть не прийшов на виставку. Напевно, мистецтво їх взагалі не цікавить.

Виставка експонуватиметься у Центрі культури “Вернісаж” до 24 жовтня.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.