Новини

Бізнесмена з Буковини оштрафували на пів мільйона гривень: стало відомо, чому

У Чернівецькій області приватного підприємця оштрафували на 540 тисяч гривень за те, що він офіційно не працевлаштував на роботу 9 робітників.

Про це повідомила прес-служба управління Держпраці Чернівецької області.

На приватному підприємстві, яке здійснює підприємницьку діяльність у будівельній галузі, під час проведення інспекційного відвідування (у рамках інспекційної кампанії з подолання незадекларованої зайнятості) інспектори праці Управління Держпраці у Чернівецькій області виявили неоформленими 9 осіб.

Люди працювали безпосередньо на будівельному майданчику багатоповерхового житлового комплексу у місті Чернівці: виконували роботи з кладки стін, перегородок, вентиляційних каналів і таке інше.

На час здійснення заходу державного нагляду (контролю) у роботодавця буди відсутні будь які документи щодо прийняття на роботу виявлених громадян, режиму роботи, виплати заробітної плати, тощо.

Суб’єкт господарської діяльності грубо проігнорував дотримання законодавства про працю, зокрема, у частині оформлення трудових відносин, а саме норми статті 24 Кодексу законів про працю України – “Укладення трудового договору”.

Використання праці неоформлених працівників зумовило накладання фінансові санкції на роботодавця у сумі 540 тисяч гривень (60 тисяч гривень за кожного неоформленого громадянина).

В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області винесено відповідну постанову.

Водночас роботодавця поінформовано про можливість сплати 50% розміру штрафу. У даному випадку 270 тисяч гривень.

Це може статися лише у тому разі, якщо суб’єкт господарювання добровільно упродовж 10 днів оплатить частину штрафної санкції.

Основна умова, передбачена чинним законодавством: вчасна й добровільна сплата частини штрафу. Лише ці умови стануть підставою для того, аби постанова вважалася виконаною.

Раніше повідомлялося, що підприємця на Буковині оштрафували на понад два мільйони гривень.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.