Увесь тиждень з усього світу надходять тривожні сигнали для кліматичної системи планети. Тим часом в Україні почалась весна. Середньодобові значення в деяких областях підскочили вище нуля.
Про це йдеться 28 лютого в сюжеті ТСН.Тижня.
Що відбувається в світі
Приміром, у Німеччині зафіксували найбільший за всю історію метеоспостережень температурний стрибок – майже 42 градуси. Від мінус 23 потепліло до +18 усього за тиждень. І це абсолютний рекорд, кажуть тамтешні метеорологи.
Але ще більше тривожить звіт міжнародної групи вчених, який опублікували днями. Йдеться у ньому про цілковиту зміну клімату, до якої треба готуватися вже зараз. Бо погоду робить океан. Точніше – його течії. Це вони переносять тепло з тропіків у північні широти, і навпаки. Так має бути в ідеалі. І от зараз науковці помітили в цій системі серйозну тріщину.
Йдеться про сповільнення Гольфстріму, такого собі планетарного теплового насоса. Уповільнення Гольфстріму для нас означає частіші посухи, суворіші зими, потужніші шторми. І відремонтувати цю всесвітню помпу ми шансів не маємо. Бо льодовики Гренландії, які опріснюють океан, тануть з швидше, ніж того очікували. А отже ще більше змінюють щільність вод океану і напрям його потоків.
Тим часом цього тижня ще один гігантський айсберг відколовся від шельфового льодовика Бранта на південному полюсі. Крижина, що відірвалась, розміром як Лондон або півтора Києва.