Новини

Необхідність та правила використання шинного калькулятора*

Навіть найбільш надійні та довговічні автошини з часом піддаються зносу через інтенсивну експлуатацію, складні дорожні та кліматичні умови. Під час зношення автомобільних покришок виникає необхідність замовлення нового комплекту гуми. Виробники автомобілів зазвичай вказують перелік відповідних типорозмірів шин для конкретних моделей машини. Потрібно врахувати, що від діаметра колісного диска, ширини автопокришки та висоти профілю залежить комфорт, керованість та безпека пересування.

Якщо дані показники відхиляться більше ніж на 3% від рекомендованих виробниками значень, то можуть виникнути неприємні наслідки. Щоб не помилитися з вибором, можна скористатися спеціальним шинним калькулятором. На сайті https://tireshop.ua/shinnyiy-kalkulyator можна знайти програму, яка допомагає з підбором відповідної гуми для конкретного авто.

Призначення шинного калькулятора

Візуальні шинні калькулятори дають змогу обрати оптимальні варіанти покришок завдяки розрахунку різниці між габаритами шин конкретних типорозмірів. Розрахунок може проводитись в двох одиницях: сантиметрах або дюймах. За допомогою спеціальної програми можна порівнювати такі параметри автомобільної гуми:
діаметр шин;

ширину та висоту профілю;

окружність виробів

Додатково шинний калькулятор має функції визначення швидкості руху машини, “взутої” в конкретні покришки, кількості обертів колеса на 1 км або милю, зміни дорожнього просвіту під час використання аналогів. Особливу увагу слід приділяти зовнішньому діаметру колісного диска — це значення повинне мати мінімальну зміну, інакше покришка не відповідатиме ободу. А якщо зовнішній діаметр шини буде істотно більшим, то вона буде чіплятися за колісну арку або елементи підвіски.

Особливості використання шинного калькулятора

Щоб вибрати необхідну гуму для конкретного автомобіля, потрібно виконати такі дії:

Подивитися рекомендовані значення діаметру колеса та ширини профілю шини в документації з експлуатації автомобіля. Якщо інструкції немає в наявності, то можна подивитися маркування покришки, уже встановленої на транспортному засобі.

Заповнити дані у відповідних полях таблиці шинного калькулятора (штатні та альтернативніг розміри).

Заповнити поля із зазначенням марки, моделі, року випуску авто, модифікацією двигуна.

Натиснути на кнопку “Розрахувати”. Програма автоматично виконає необхідні розрахунки та видасть таблицю з альтернативними варіантами автошин, які можна встановлювати на машину. Також система вкаже стандартний варіант покришок, рекомендовані виробником транспортного засобу.

Слід враховувати, що розрахунки можуть мати невелику похибку через округлення деяких значень. Тому слід порахувати, чи не перевищують габарити альтернативних шин більш як 3%, ніж рекомендовані параметри. В іншому випадку використання цієї гуми буде заборонено.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.