Новини

Невідома Буковина: у якій будівлі Чернівців раніше працював київський театр

У Чернівцях на вулиці Лесі Українки, 20 височіє досить імпозантна будівля, яка органічно вписалася в навколишню забудову. Історія цього будинку надзвичайно цікава.

Про це йдеться у книзі “СZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості” (автори Леся Щербанюк, Ігор Мельник, Олег Любківський), пише molbuk.ua

Спочатку це була власність школи єврейського культурного товариства “Моргенройт Іппен”. Пізніше вона часто міняла свого власника, поки її 1923 року не викупило анонімне культурно-освітнє товариство “Сперанца”, яке вирішило переобладнати приміщення під кінотеатр.

У результаті перебудов кінотеатр на 750 місць під назвою “Скала” таки було відкрито 1931 року. Тут демонструвалися фільми американського, англійського, німецького, французького виробництва, художні та документальні фільми.

1945 року тут було відкрито Державний єврейський театр УРСР, якому присвоїли ім’я Шолом-Алейхема. Це був київський єврейський театр, який повернувся з евакуації – його приміщення в Києві було спалено.

У театрі були зайняті 54 артисти і оркестр із 17 осіб. Вони грали п’єси мовами оригіналу єврейських та українських авторів.

Проте театр працював тут всього 5 років. А потім його закрили як такий, що не відповідає вимогам радянського театрального мистецтва.

Артисти театру були змушені шукати роботу по всіх театрах республіки, а приміщення передали Чернівецькому державному університету під актову залу.

У 1988 році в цій залі відбулися гастролі львівського театру “Не журись”.

У часи незалежності приміщення перекупив медуніверситет для своїх потреб.

Нині споруда відома чернівчанам як Палац культури БДМУ.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.