Новини

6 основних принципів поєднання їжі та вина*

Вино і їжа — постійні супутники. В домашній обстановці або на урочистому банкеті, в шезлонгу біля басейну або на пікніку з друзями, на вечерю, а іноді навіть на сніданок ми відкриваємо пляшку, яка ідеально підходить під ситуацію. Однак напій повинен відповідати продуктам, які ми з ним вживаємо. Про загальні правила гастрономічних поєднань читайте далі.

Як правильно підібрати вино до страв та кулінарних виробів

Існують наступні правила вибору винного напою до їжі:

До вишуканих і витончених напоїв зазвичай подаються прості закуски, тоді як страви з насиченим смаком заслуговують скромного винного супроводу.

Салати з оцтом не слід подавати до вина — оцтова кислота заглушить будь-який, навіть найбільш насичений, букет.

Винний напій має бути солодшим, ніж їжа.

Два протилежних смаки (солодке і гірке, солодке і солоне) відмінно доповнюють один одного.

Гіркий напій не слід подавати до чорного шоколаду, десерту з грейпфрута та інших гірких страв.

Крім того, якщо напій і страва походять з однієї географічної області, то вони найбільш імовірно подружаться за столом.

1. Червоне вино

Червоне бургундське або інше витримане вино відмінно підійде до риби жирних сортів, суфле, качки та зайця. До простих холодних закусок подають легкі вина, наприклад, бордо. Ідеальне поєднання з червоним вином створить будь-який вид сиру. Класичним також вважається вживання червоного винного напою і гострих м’ясних страв, баранини, смаженого м’яса.

2. Біле вино

До рибних страв, особливо під соусом, традиційно заведено подавати біле вино. Добре смакує до морепродуктів та ікри білий сухий напій. Біле грав вигідно підкреслить ніжний смак рибного паштету. Без сумніву подавайте біле вино до гусака, качки, нежирних ковбас та салатів, заправлених соусами.

3. Рожеві вина

Рожеві вина вважаються універсальними, але найкраще вони поєднуються з гарячими закусками, креветками, морепродуктами й десертами. Крім того, рожеві напої гармонійно доповнять смак страв азіатської (суші нігірі, роли філадельфія, вок з морепродуктами та овочами) та італійської кухні (піца, паста, різотто, лазанья). При поєднанні рожевого напою і десертів важливо дотримуватися балансу цукру.

4. Напівсолодкі вина

Напівсолодкі вина з теплим, зігріваючим букетом вимагають поживних та жирних страв, які так часто зустрічаються в кавказькій кухні. Вони також прекрасно підходять до негострих сирів, овочів, м’ясних закусок.

5. Кріплені та десертні вина

Кріплене вино збагачує смак гострих страв, портвейн приємно гармоніює з блакитним сиром, горіхами, солодощами та сухофруктами. Солодкий напій повинен домінувати над солодкістю десерту. Найчастіше до них вибирають тарту, випічку, муси, сухофрукти або цукати.

6. Ігристі вина

Шампанське складе пару багатьом стравам. Брют збалансовує смак жирних і помірно гострих страв. Смак овочевих блюд доповнить напій з фруктовими нотами. Витримане шампанське рекомендується подавати до випічки і млинців.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.