Майже пів тисячі хворих на коронавірус щодня і понад сто людей, які потрапили до лікарень, – на Буковині знову спалах коронавірусу. Фахівці констатують: проблема в тому, що доводиться госпіталізовувати багато людей.
зібрав думки експертів щодо ситуації зростання хворих на коронавірус на Буковині.
Гарно посвяткували Різдво
Наталя Гопко, директорка Чернівецького лабораторного центру:
– Цифри дня у нас не є найвищими за весь період. У листопаді загальна кількість хворих становила майже 600 випадків щодня, але до лікарень потрапляло менше людей. Тож ситуація важка насамперед тому, що в нас збільшилася кількість госпіталізацій. Сто і більше госпіталізацій щодня – такого ми не фіксували від початку пандемії, яка триває вже рік.
Люди важче хворіють, а це означає, що лікуються вони довше. Тому щодня збільшується кількість ліжок для коронавірусних хворих.
Хвороба перебігає важче. З одного боку, це може бути пов’язано з тим, що збільшується кількість хворих. Також могла вплинути сезонність: у лютому притаманне зростання хворих на ГРВІ.
Причини збільшення кількості хворих щоразу однакові – тісне спілкування людей. Цього разу на збільшення кількості хворих вплинув навчальний процес і наші традиції святкування Різдва.
Ситуація в Чернівцях погіршується, кількість хворих збільшилася у півтора раза за сім днів. Хоча наразі в нас немає районів, де не було би жодного випадку. Хворі є всюди.
Коронавірус лютує, тому я би дуже закликала усіх бути обачними в активному спілкуванні та участі в заходах із великою кількістю людей.
Вірус мутував і люди хворіють набагато важче
Віктор Волощук, медичний директор Чернівецької лікарні №1:
– Суттєве збільшення хворих ми почали спостерігати 10 днів тому. За нашими спостереженнями, кількість хворих зростає кожні пів року. Кілька місяців тому збільшилася кількість хворих у Харківській та Дніпропетровській областях. Тепер ця хвиля повернулася до нас. Думаю, за 3-4 тижні будемо бачити збільшення хворих в інших областях, а у нас – зменшення. Це хвилеподібне протікання процесу.
Щодо коронавірусу, то можу сказати, що вірус мутував, люди хворіють набагато важче: низька сатурація, серцеві ускладення, ураження легень. Розвиток ускладнень пришвидшився. У нас були випадки, що людина у середньому стані важкості потрапила до лікарні у понеділок, а в середу – померла. Крім того, хворі помолодшали на десять років. Причому більшість хворих – жінки.
Виходячи з цифр, нам ще хворіти і хворіти
Юрій Рандюк, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ:
– Збільшилася кількість осіб із середньо важким і тяжким перебігом. Хворі надходять із вираженою слабкістю, загальним нездужанням, температурою до 38-39 градусів, зниженням насичення крові й задишкою. Це пов’язано із важчим перебігом коронавірусу і швидшим розвитком ускладнень. Як варіант, причиною цього може бути і те, що організм навесні ослаблений, мало вітамінів.
Щоби не було поширення інфекції, 95% людей повинні мати імунітет. Якщо досягнути хоча би 60-70%, тоді різко зменшимо поширення захворювання.
За статистикою, в області перехворіло офіційно 52 тисячі людей. Але цю кількість потрібно помножити на чотири, бо не враховано легкі форми перебігу захворювання, коли люди не зверталися по допомогу. І це вже 200 тисяч осіб. В області живе 970 тисяч людей. 200 тисяч перехворілих – це приблизно 25% усього населення регіону, а це не може запобігти поширенню інфекційного захворювання. Виходячи з цифр, нам ще хворіти і хворіти.
Та очікують, що захворюваність має піти на спад, бо почалися карантинні обмеження. Вони дадуть свій ефект за кілька тижнів.
Нагадаємо, на Буковині почала діяти “червона” зона карантину.