Новини

27 вересня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

В Україні – День туризму, День машинобудівника, День вихователя і всіх дошкільних працівників, у США – День матері Золотої зірки, День шоколадного молока, День яловичої тушонки, День “роздави банку”, в Канаді – День без виправдань, у Казахстані – День праці, в Монголії – День телебачення, у Киргизстані – День донора крові, в Туркменістані – День Незалежності, у Словаччині – День залізничника, в Мексиці – День закінчення війни за незалежність, у Бельгії – День Французького співтовариства, в Ефіопії – свято Мескельського Хреста.

Пам’ятні дати 27 вересня, річниці та події
У 1480 році в цей день правителі Іспанії Ізабелла Кастильська і Фердинанд Арагонський з санкції Папи Римського Сиксту IV заснували Іспанську інквізицію.

У 1825 році в Англії почався рух першою громадською залізницею. Паровоз, сконструйований Джорджем Стефенсоном, провіз поїзд з 450 пасажирами з Дарлінгтона в Стоктон зі швидкістю 24 км/год.

У 1854 році пароплав “Arctic”, йдучи з Британських островів в новий світ, зіткнувся з пароплавом “SS Vesta[en]” (Франція) і затонув біля мису Рейс. Загинули 350 осіб.

У 1905 році найбільший фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст Альберт Ейнштейн опублікував роботу “Чи залежить інерція тіла від енергії, що міститься в ньому?”, в якій пропонувалося знамените E=mc2. Це – закон еквівалентності меси і енергії.

У 1937 році в містечку Альбіон, штат Нью-Йорк, відкрилася перша школа з навчання Санта-Клаусів.

У 1938 році Сергій Корольов, який став надалі провідним конструктором СРСР ракетно-космічних систем, був засуджений до 10 років ув’язнення і відправлений на Колиму. Все почалося з того, що влітку 1938 року начальник відділу ракетних літальних систем Московського Ракетного науково-дослідного інституту 31-річний Сергій Павлович Корольов був заарештований за сумнозвісною 58-ю статтею як учасник контрреволюційної троцькістської організації, що нібито діяла всередині РНІІ, а також за зрив здачі нових зразків озброєння. Головував на засіданні Військової колегії Верховного Суду армвоєнюрист Василь Ульріх, “через руки” якого пройшли десятки тисяч репресованих. Восени 1940 року Корольов був переведений у нове місце ув’язнення – Московську спецтюрму НКВС, де під керівництвом вченого, авіаконструктора Андрія Туполєва, також ув’язненого, брав активну участь у створенні бомбардувальників Пе-2 і Ту-2 й одночасно розробляв проекти керованої аероторпеди та нового варіанту ракетного перехоплювача. Це стало причиною для переведення Корольова у 1942 році в інше КБ тюремного типу при Казанському авіазаводі, де велися роботи над ракетними двигунами нових типів з метою застосування їх в авіації. Корольов був звільнений у 1944 році і реабілітований в квітні 1957 року. За спогадами людей, що близько його знали, улюбленою приказкою Сергія Павловича завжди була фраза “Шльопнуть без некролога”.

У 1967 році один із найбільших у світі лайнерів “RMS Queen Mary” був перепроваджений до Каліфорнії, де з нього зробили плавучий ресторан і музей.

У 2001 році уряд Норвегії заснував премію за математичні дослідження – Абелівську премію.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 27 вересня святкує Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Також день називають “Вирій”, “Треті Осенини”, “Ставрів день”.

Що сьогодні не можна робити
Не варто укладати шлюб-він буде недовгим. Не можна лаятися і шкодити людям. Слід дотримуватися суворого посту: не можна їсти м’ясо і молочні продукти. Небажано ходити в ліс.

Прикмети на 27 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– дме північний вітер – наступне літо буде теплим;

– заморозки – до ранньої зими;

– ясно і тепло – холоди настануть нескоро;

– різко похолодало – весна буде ранньою.

27 вересня іменини
Іменини у Івана, Вінцента, Даміанта і Косми.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.