Новини

Субсидія в Україні: куди та які документи треба подати, щоб її отримати, – роз’яснення від Мінсоцполітики

У Міністерстві соціальної політики нагадали, куди українці можуть звернутися за субсидією, і які документи для цього потрібно подати.

Куди звертатися для призначення субсидії?

Звертатися потрібно до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання).

З 1 січня 2021 заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій тільки в разі направлення їх на папері поштою або в електронній формі (через офіційний сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування або Єдиного державного веб-портал електронних послуг).

Для оформлення субсидії онлайн треба перейти за посиланням “Оформлення субсидії онлайн”.

У паперовому вигляді заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Які документи подаються:

– заява про призначення і надання житлової субсидії,

– декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

На який термін надається субсидія

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) і опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
За якого доходу призначається субсидія

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

До кінця дії карантину обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї.

Як зазначили в міністерстві, обов’язковий відсоток залежить виключно від доходів сім’ї и розраховується за встановленою формулою

обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;

середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається середньомісячний дохід на одну особу;
дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія (розмір прожиткового мінімуму на 01.01.2021 складає 2189 грн.);

отриманий результат ділиться на 2, а потім множиться на 15%, і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкової частини платежу:

обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства, повідомили в міністерстві.

Нагадаємо, Кабінет міністрів буде просити Верховну раду внести зміни до державного бюджету на 2021 рік. На житлові субсидії потрібно ще 12 млрд гривень.

Станом на 10 вересня на субсидії використано понад 33 млрд гривень з 35,2 млрд гривень.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.