Новини

«Це така смакота!»: грибники прогнозують цієї осені щедрий урожай опеньків на Буковині

У буковинських лісах уже з’явилися опеньки. Продають їх і на чернівецьких ринках. За невелике відерце просять 20-30 гривень, а відро можна придбати за 50-60.

Про це йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.

– Ростуть опеньки на пнях та гниючій деревині в листяних і змішаних лісах, садах, – розповів Юрій Стороженко, провідний фахівець з екологічної освіти Національного природного парку “Хотинський”. – Хоча їх можна сплутати з отруйними родичами – несправжніми опеньками цегляно-червоного та сірчано-жовтого кольорів. Отож слід бути обережними. За сприятливої погоди, якщо осінь тепла та волога, більшість літніх грибів продовжують рости у вересні та жовтні. Це білі гриби, бабки, сироїжки, лисички, маслюки. Білі гриби можуть рости до перших морозів. Принаймні я збирав їх.

Колишнього директора школи Валерія Гайсенюка друзі вважають фанатичним грибником, який сходив майже всю Буковину.

– Я родом із Хотинщини. Ще малим хлопчиком ходив із дідусем у ліс. Він розповідав мені про гриби, показував місця, де вони ростуть. Отож я грибник із великим досвідом й дуже люблю цю справу, – сміється пан Валерій. – Якщо не піду хоча би раз на два тижні в ліс по гриби, то таке враження, ніби чогось не вистачає. Це моє найбільше захоплення! Щойно заходжу в ліс, одразу бачу, є тут гриби чи ні.

“Перші гриби з’являються вже наприкінці березня і закінчуються в листопаді. Скажімо, торік я ще 17 листопада збирав опеньки та гливи, – запевнив пан Валерій. – Найбільший урожай білих грибів я зібрав на станції Памір, що на горі Томнатик, – аж 10 відер! Хоча я завжди приношу багато грибів, але цього разу здивував навіть дружину. Вона аж за голову взялася: “Де ти стільки їх набрав?” Тиждень тому їздили з друзями відпочивати в Карпати. І на горі Хом’як назбирали багато опеньків, лисичок, білих. Зараз хочу поїхати на гірський перевал Шурдин. Там теж є дуже гарні місця. Гриби ще будуть, зокрема опеньки, бо дощі пройшли, тепло. Так що буду ще збирати і збирати”.

– І що ви робите з цими грибами?

– Закриваю на зиму, мариную, заморожую, сушу. Роздаю друзям, родичам. Сам готую різні страви за маминими рецептами. Роблю дуже смачні грибні котлети та голубці, якими люблю пригощати. Кажу: “Не бійтеся, я сам їх збирав, перебирав, готував”. Стара гуцулка навчила мене смажити на пательні ніжки білих грибів. Це така смакота!

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.