Новини

Україна наближається до піку четвертої хвилі коронавірусу – вчені

В Україні наростає динаміка по захворюваності на коронавірус, пік четвертої хвилі очікується на рівні 15 000-18 000 випадків захворюваності на добу.

Про це свідчить прогноз вчених КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського.

Україна увійшла до групи країн, в яких нова хвиля ще не встигла досягти максимуму. У вересні 2021 смертність в Україні зростає більш швидкими темпами, ніж за аналогічний період 2020 року. Станом на середину вересня 2021 країна має низький рівень повністю вакцинованого населення (близько 12%) і тому може зіткнутися з важкими наслідками пандемії вже в найближчий період.

За даними вчених, четверта хвиля знаходиться на стадії зростання, вона може бути швидкою, але коротше попередніх. Згасання четвертої хвилі очікується в кінці 2021 року.

Вчені відзначають, що протягом останніх 20 років мав місце циклічний характер пандемій важкого гострого респіраторного синдрому, свинячого грипу, Ебола і COVID-19 – з періодом в п’ять-шість років.

Із застосуванням методів технічного аналізу великих даних виявлено також циклічний характер перебігу чотирьох хвиль пандемічного процесу COVID-19 на часовому відрізку: січень 2020 – вересень 2021 року.

“Отримані результати вказують на значно нижчий рівень кількості нових захворювань і смертності протягом поточної четвертої хвилі пандемічного процесу, в порівнянні з другою і третьою хвилями, в країнах, що характеризуються високим відсотком вакцинованого населення”, – відзначають вчені.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.