Новини

22 вересня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

У США – День бізнес-леді, День довгожителів, День морозива в ріжку, День самотніх, День реєстрації виборців, День білого шоколаду, в Болгарії – День Незалежності, в Естонії – День опору, в Уругваї – День учителя, на малі – День Незалежності, у Норвегії – День народження принцеси Марти Луїзи, в Барбадосі – День посадки дерев.

Пам’ятні дати 22 вересня, річниці та події
У 1792 році в цей день була проголошена Французька Республіка. Це стало точкою відліку французького республіканського календаря.

22 вересня 1862 року 16-й президент США Авраам Лінкольн оголосив про те, що з 1 січня 1863 року всі раби “відтепер і назавжди будуть вільними”. Декларація про скасування рабства в усіх штатах була опублікована у газетах, а також надрукована окремими випусками. 30 грудня 1862 президентом була підписана “Прокламація про звільнення”, і перший же день нового 1863 року ознаменувався набуттям декларації законної чинності. Авраам Лінкольн (1809– 1865) – американський державний діяч, 16-й президент США, і перший президент від Республіканської партії, визволитель американських рабів, національний герой американського народу. Лінкольн виступав проти розширення рабства на нові території, й став одним із ініціаторів створення республіканської партії, від якої і був обраний у президенти країни.

У 1869 році в Австрії були випущені перші в світі поштові листівки.

У 1955 році поблизу Бахчисарая була відкрита Кримська астрофізична обсерваторія.

У 1955 році у Великобританії почалося комерційне телемовлення.

У 1993 році сталася аварія експреса “Sunset Limited” в штаті Алабама: поїзд впав з моста в річку Мобіл. Загинули 47 людей.

У 2000 році через падіння вартості акцій статки засновника і глави компанії “Майкрософт” Білла Гейтса скоротилися на 22 млрд доларів, але “решта” 63 мільярди дозволили йому зберегти за собою титул найбагатшої людини світу.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 22 вересня вшановує пам’ять батьків Непорочної Діви Марії – Анни та Іоакима. У народі їх вважають покровителями бездітних жінок.

Що сьогодні не можна робити
Не можна давати і брати в борг, а також вирішувати інші фінансові питання. Не варто також спати при місячному світлі, краще закрийте вікно шторою. Вважається, що інакше ви можете втратити здоров’я й красу, у вашому житті з’явиться більше невдач і бід. Небажані тривалі поїздки та переїзди. Різка зміна обстановки 22 вересня може призвести до низки невдач у кар’єрі та фінансовій сфері.

Прикмети на 22 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– полетіли перелітні птахи – зима буде суворою;

– багатий урожай горобини – осінь буде дощовою.

22 вересня іменини
Іменини у Анни, Йосипа, Микити, Феодосія і Харитона.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.