Новини

Корупція чи «облава» на бізнес: чому силовики «трясуть» фірми депутатів з Чернівців

На підприємствах двох депутатів від партії “Єдина альтернатива” правоохоронці провели обшуки. Поліція повідомила про ймовірне привласнення та розтрату бюджетних коштів. У партії це назвали “безпрецедентним тиском” та “облавою”.

Про це йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.

Силовики 19 лютого провели обшуки на фірмах “ГріКо” (депутата міськради Сергія Гринюка) та “Чернівціжитлобуд” (депутата облради Володимира Мороза).

Як тільки стало відомо про цю подію, міський голова Роман Клічук анонсував брифінг за участю представників “ЄА”. На брифінгу посадовець заявив про “безпрецедентний тиск” на членів його партії. Щоправда, жодної конкретики він не навів.

“Вигадують безпідставні причини за кримінальними провадженнями. Ви були свідками виборів, ви бачили, скільки лилося бруду на мене особисто і на нашу команду. Мене звинувачували у чому тільки можна було: і в наймі кілерів, і в торгівлі спиртом, і в торгівлі алкоголем. На сьогодні це не зупинилося і триває далі”, – сказав Роман Клічук.

Сергій Гринюк на цьому ж брифінгу висловив обурення через дії силовиків, заявивши, що “всім чітко зрозуміло, чому б’ють саме по “Єдиній альтернативі”.

“Місто невелике, і всі прекрасно знають, хто чим займається. Хтось займається спиртом, хтось – контрабандою, а хтось – іншими речами. Я це говорив завжди, періодично такий тиск на мене був і раніше. Всі знають, скільки в нас є незаконних. Чому туди не йдуть? А йдуть до тих людей, хто дійсно хоче щось змінити. І чому конкретно декілька точок саме по нашій партії б’ють?”, – повідомив Гринюк.

Щоправда, запитань про дії правоохоронців та кримінальні провадження після брифінгу “Єдиної альтернативи” менше не стало. Навіть більше.

“Завдали збитків на сім мільйонів”

Пізніше на депутатські заяви все ж відреагували правоохоронці. У пресслужбі Головного управління Нацполіції в області повідомили, що обшуки відбувалися у рамках кримінального провадження, розпочатого ще в липні 2020 року. За даними поліції, під час реконструкції однієї із будівель у Чернівцях, підрядні організації не виконали в повному обсязі роботи, передбачені умовами договору.

“Своїми діями вони завдали збитків державному бюджету на суму понад сім мільйонів гривень”, – повідомили у поліції.

У поліції також уточнили, що провадження відкрито за ч.3 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

“Відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, вказані підрядниками обсяги та вартість виконаних робіт частково не відповідають зазначеній сумі та перевищують її приблизно вдвічі”, – повідомили у поліції.

Водночас, у пресслужбі прокуратури області розповіли, що справу відкрили за фактом заволодіння бюджетними грошима підрядником та субпідрядником під час реконструкції однієї з будівель військового містечка у Чернівцях.

Фірма завищувала вартість робіт

За словами депутата облради, голови партії “ЄА” Володимира Мороза, щодо його будівельної фірми “Чернівціжитлобуд” справді торік влітку відкрили дві кримінальні справи.

“Один із об’єктів фінансується Міністерством оборони в особі Подільського управління капітального будівництва міста Вінниця – це реконструкція будівлі під житловий будинок військового містечка. Коли проводився тендер, “Чернівціжитлобуд” відмовилося в ньому брати участь через неприйнятні умови. Виграла тендер ТОВ “ІБК РАНГ” з Рівного. Пізніше до нас звернулися військові з проханням виконати реконструкцію будівлі як субпідрядну організацію. Виробничих потужностей і людей у генпідрядника в Чернівцях немає”, – повідомив Мороз.

На онлайн-сервісі державних закупівель ProZorro вказано, що цей тендер відбувся у серпні 2018 року. Він стосувався реконструкції житлової будівлі на вулиці Луковецькій, 2-А, що на території військового містечка. Замовник – Міноборони, вказав очікувану вартість робіт на суму 16,6 млн. грн.

Свої пропозиції щодо участі в тендері подали шість компаній: “Будівельник 2020”, “Консольстрой”, “БМУ “Промжитлобуд-13”, “Сучасні будівельні технології-12”, ТзОВ “Будторгінвест” та вже згадана Морозом фірма-переможець “ІБК РАНГ”. Вона, до речі, погодилась виконати роботи за 15,5 млн грн до кінця третього кварталу 2019 року.

Володимир Мороз розповів, що після того, як його фірма взялася за цю роботу, “Чернівціжитлобуд” оплатив будівельні матеріали, підписав договори на відповідальне зберігання, крім того фірма завезла необхідні матеріали на будівельний майданчик.

“Наприкінці кожного місяця від замовника, генпідрядника і проєктної організації приїжджав технагляд, який приймав виконані роботи. Претензій до об’ємів і якості робіт, які виконав “Чернівціжитлобуд”, не було. Ми подавали довідки та акти виконаних робіт генпідряднику, а він, в свою чергу, замовнику. Коли припинилося фінансування, виявилося, що “ІБК РАНГ” завищував вартість у своїх актах. Відповідно, замовник подав до суду на генпідрядника і було відкрито кримінальну справу на “ІБК РАНГ”, – повідомив Мороз.

Депутат відкинув будь-які порушення з боку його підприємства та зауважив, що він “повністю відкритий і працює в законодавчому полі”.

“Тому необхідність у проведенні обшуків мені очевидна – залякати і не дати спокійно виконувати свою роботу”, – додав Мороз.

Двоповерхова радянська будівля із заміненими на металоплатикові вікна та незавершеним будівництвом третього поверху – саме так нині виглядає це скандальне приміщення. На вулиці Луковецькій кореспондент зустрів кількох людей та поцікавився долею цього приміщення.

“Це – колишня військова частина, а цей будинок мали реконструювати під житло військовим. Але роботи тут “заглохли” ще роки два тому, після зміни влади. Відтоді за цим приміщенням уже ніхто не дивиться”, – розповів чоловік, якого ми зустріли на вулиці.

“Які мотиви у прокурора, не можу знати”

Міський голова Роман Клічук все ж наполягає на політичній складовій цього скандалу. Так, у коментарі посадовець сказав, що за однією з версій, обшуки силовиків на фірмах “Єдиної альтернативи” могли бути помстою “тіньового куратора” партії “Слуга народу”, бізнесмена з області Іллі Павлюка нібито за те, що представники “ЄА” не підтримали кандидатуру депутата Володимира Жаровського на посаду голови обласної ради.

“Це одна з версій. Які мотиви є у прокурора області – я не можу знати. Можливо, це пов’язано з тим, що ми “перекриваємо” різні схеми… Мені важко сказати”, – повідомив мер Чернівців.

Як відомо, за крісло голови облради змагалися представник “Слуги народу” Жаровський, а також депутат “Аграрної партії України” Олексій Бойко. Останній, до речі, публічно підтримав однопартійців Клічука, назвавши обшуки “банальним, неприхованим тиском”.

За інформацією “Української правди”, Ілля Павлюк має вплив на Генеральну прокуратуру України, і нібито завдяки його лобіюванню у квітні 2020 року багаторічного заступника прокурора Чернівецької області Ігоря Мустецу було переведено на посаду заступника Ірини Венедіктової.

Кореспондент намагався додзвонитися до Іллі Павлюка, проте він на зв’язок не виходив.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.