Новини

20 вересня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

В Україні – День рекрутера, День працівника лісу, в Казахстані – День матері, у Китаї – День любові до своїх зубів, у США – День сирного соусу “Keco”, День подяки дружині, День ромового пуншу, День піци пепероні, День жіночої дружби, в Перу, Венесуелі, Уругваї – День свободи вираження думок, у Таїланді – День Молоді, в Німеччині – День дітей, у Білорусі – День митника, в Азербайджані – День нафтовиків, у Молдові – День працівників сфери соціального захисту населення, в Киргизстані – День підприємця.

Пам’ятні дати 20 вересня, річниці та події
У 1792 році у Франції дозволили розлучення.

У 1917 році канадський парламент надав право голосу матерям, дружинам і сестрам солдатів, які воюють на фронті.

У 1946 році відбулося відкриття Каннського кінофестивалю. Хронологічно першою прийняла фестиваль кіно Венеція, а не Канни. Венеціанський фестиваль задумувався як демонстрація сили і слави на той час нацистського режиму. У Франції, яка відчувала, що хмари згущуються, виникла ідея протиставити фашистському кіно кінематограф “вільного світу”. У 1939-му все вже було готове, але грянула Друга світова війна. Перший Каннський фестиваль був відкладений на сім років. На сьогодні він є найбільш престижним і широко освітлюваною подією в кінематографічному світі. Щорічно на знаменитій набережній Круазетт у курортному місті Канни збираються зірки, професіонали кіно і любителі широкого екрану з усього світу. А в 1946 році на конкурс було представлено 46 фільмів, 11 з них отримали головну нагороду – Гран-Прі. “Золота пальмова гілка”, як вища нагорода фестивалю, стала присуджуватися з 1955 року. На фестивалі вручаються й інші призи. З 1946 року кінофестиваль проводиться щорічно. Але в його історії не завжди все було гладко – в деякі роки з різних причин він скасовувався. У 1951 році організатори фестивалю змінили час його проведення – Каннський фестиваль став проводитися навесні. До кінця шістдесятих кінофестиваль набув статусу респектабельного – з розвиненою інфраструктурою, відпрацьованими механізмами і вміло режисованою інтригою, що стало запорукою розвитку та успіху наступних оглядів.

У 1999 році в бельгійському Антверпені почала роботу “школа повій”. На курси зараховувалися не тільки “початківці”, а й ті, хто хотів підвищити рівень своєї професійної майстерності. Через три місяці школа була закрита під тиском громадських організацій.

У 2000 році влада Тайваню заарештувала 25-річного Чен Інь-Хао, творця знаменитого комп’ютерного вірусу CIH, названого за ініціалами автора. У народі вірус відомий як “Чорнобиль”, оскыльки одна з його версій активується 26 квітня, в річницю аварії на атомній електростанції.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 20 вересня вшановує пам’ять ігумена Луки Каппадокійського. У народі свято назвали Луків день.

Що сьогодні не можна робити
Не можна свататися, не варто також розповідати про свій гарний настрій і хвалитися здоров’ям. Усе це ви можете незабаром втратити.

Прикмети на 20 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– Хмари молочні – скоро похолоднішає;

– на цибулині мало лушпиння – зима буде морозною.

20 вересня іменини
Іменини у Григорія, Івана, Євгена, Михайла, Степана, Андрія та Петра.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.