Новини

Відмовляються приймати: НБУ показав, яку валюту буде складно обміняти – фото

В Україні в обмінниках відмовляються приймати долари, які мають пошкодження, плями або потертості. Крім того, складно буде обміняти купюру в 100 доларів 1993 року випуску (детектор валют розпізнає її як фальшиву).

Водночас в банках такі гроші прийняти зобов’язані, але за це доведеться віддати комісію до 30%.

Згідно з презентацією НБУ, банкам і обмінникам заборонено відмовляти в прийомі доларів залежно від їх року випуску, якщо вони вважаються дійсними в США. При цьому в Штатах приймають всі купюри, випущені після 1914-го.

Але українці скаржаться, що насправді і банки, і обмінники деякі купюри приймати відмовляються. Наприклад, банкноти номіналом в 100 доларів 1993 року. Їх справжність не вдається визначити за допомогою детектора банкнот. Замість цього клієнтам пропонують забрати купюру на інкасо (відправити в іноземний банк для обміну і заплатити за це комісію). Така сама проблема відбувається і з іншими банкнотами, випущеними до 1996 року.

Приймати долари повинні, якщо:

є лише невеликі потертості;

є невеликі написи (площа до 200 мм);

до трьох плям до 5 мм кожна;

надриви до 3 мм;

прокол до 1 мм;

100 доларів 1993 року випуску.

При цьому важливо відзначити, що касир сам вирішує, приймати долари чи ні. Тобто цілком можливо, що купюра відповідає необхідному рівню якості, але її все одно відмовляться обмінювати.

У такому випадку можна звернутися за інкасо (тобто прийти в банк і попросити, щоб купюру відправили в банк-кореспондент за кордон для обміну). Така послуга може коштувати від 10 до 30% (кожен банк сам встановлює ціну), а процедура обміну може затягнутися на довгі місяці.

Які банкноти можуть відправити на інкасо:

якщо є сумніви щодо справжності купюри (у такому випадку можна також звернутися до НБУ для дослідження);

якщо пошкодження перевищують перераховані обмеження;

якщо змінився колір купюри;

якщо вона була повністю розірвана;

якщо вона тліла.

Ось який вигляд мають банкноти, які не приймуть в обмінниках, але можуть відправити на інкасо:

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.