Новини

Горіхова контрабанда: справу чиновників ДФС з Буковини передали до суду

На Буковині передали до суду справу організованої злочинної групи, серед яких посадовці фіскальної служби, які завдали збитків держбюджету на понад 250 мільйонів гривень. Вони налагодили схему ухилення від сплати податків під час експорту волоського горіху до Європи.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, пише molbuk.ua

Як зазначається, зловмисники підібрали громадян серед соціально незахищених верств населення та зареєстрували на них низку товариств з обмеженою відповідальністю. “Комерсанти” формально очолювали ТОВ та лише підписували документи з господарської діяльності, необхідні організаторам оборудки.

“Під прикриттям цих товариств, ділки експортували продукцію без сплати податків, використовуючи зв’язки посадовців ГУ ДФС в Чернівецькій області, що входили до складу угруповання. Для функціонування протиправного механізму та приховування оборудки, учасники ОЗГ складали завідомо неправдиві документи про походження товару. Це дозволяло ділкам не перераховувати податки додержбюджету. Задокументовано, що через злочинну діяльність групи до держбюджету не було сплачено 252 млн гривень податків”, – йдеться в повідомленні.

Обвинувальні акти щодо усіх 11 учасників ОЗГ направлені до суду.

Зокрема, посадовці ДФС обвинувачуються у:

пособництві у складі організованої групи в ухиленні від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України);

використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України);

службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.