Новини

17 вересня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

В Україні – День рятувальника, в США – День запеченого в тісті яблука, День папайї, День сендвіча “Монте-Крісто”, День Конституції та Громадянства, День гри шаффлборд, у Чилі – День Хуасі, в Гондурасі – День вчителя, в Індії – день визволення Маратвади, в Іспанії – день Мелільі, в Анголі – день національних героїв, у Тонга – День народження кронпринца, в Австралії – День австралійського громадянства.

Пам’ятні дати 17 вересня, річниці та події

У 1630 році на східному узбережжі Північної Америки, в бухті Массачусетської затоки, британські переселенці, багато з яких були вихідцями з англійського міста Бостон, заснували Бостон американський. Уже через кілька років у поселенні ними були відкриті перші в Америці англомовна школа і коледж – Гарвард. Вигідне розташування і відносна незалежність від англійської адміністрації сприяли його швидкому зростанню та розвитку. До середини 18 століття Бостон був найбільшим містом Британської Америки, а за кількістю жителів випереджав усі міста північноамериканських колоній і визнавався їхнім економічним, політичним і культурним центром. Після війни за незалежність місто стало ще й великим торговим портом. Звідси вивозили на експорт ром, рибу, сіль і тютюн. А нащадки старих бостонських сімей стали економічною елітою країни. Війна 1812 року дещо обмежила зовнішню торговельну діяльність Бостона. Однак купці знайшли альтернативу для своїх капіталовкладень – промислове виробництво. Особливо швидко стала розвиватися шкіряна і швейна промисловість. Під час подій, пов’язаних зі скасуванням рабства, Бостон став одним із центрів цього руху. Етнічний склад міста змінився з початком масової імміграції в США з Європи. У першій хвилі переважали ірландці, німці, ліванці, французькі канадці, італійці, а також польські євреї та росіяни. Ірландські та італійські іммігранти привезли з собою католицьку віру, і незабаром ця релігійна громада стала найбільшою в місті. Сім’я Кеннеді є нащадками перших ірландських переселенців. На початку і середині 20 століття Бостон занепадає. У 1970 році почався новий економічний бум. Лікарні та медичні центри стали об’єктом впровадження інноваційних технологій, а університети і коледжі міста привертали до себе молодь з усієї країни. І на початку 21 століття місто повернуло собі статус інтелектуального, технологічного та політичного центру. Сьогодні Бостон – найбільше місто штату Массачусетс. Він також є неофіційною столицею регіону, відомого під назвою Нова Англія, й одним із найстаріших і найбагатших міст Сполучених Штатів.

У 1665 році в Англії почалася “Велика епідемія чуми”.

У 1787 році на Конституційній конвенції в Філадельфії була прийнята Конституція США. Учасників Конвенту прийнято називати “батьками-засновниками”, які, формулюючи положення Конституції, ставили перед собою три головні політичні цілі: зупинити подальший розвиток революції, створити міцну державу на федеративній основі, надійно захистити й гарантувати приватновласницькі права. У текст Конституції не були включені положення, що гарантують політичні, особисті та процесуальні права громадян. Однак під тиском громадської думки конгрес у 1789 році прийняв проект Білля про права – перші 10 поправок до Конституції, що проголошували ряд політичних, особистих і процесуальних прав громадян. У фундамент конституційної системи американської держави покладено три основні правові принципи: поділ влади, федералізм і судовий конституційний нагляд. Конституція США – найстаріший і найкоротший у світі основний закон. Вона складається з преамбули та 7 статей, і з деякими змінами (27 поправок) діє до теперішнього часу. Для своєї епохи вона була видатним демократичним і революційним документом. Оригінал Конституції США зберігається в Національному архіві у Вашингтоні, де він виставлений для огляду в спеціально обладнаній вітрині разом із Декларацією незалежності. А на честь цієї події, яка відбулася в 1787 році, у США встановлено свято – День Конституції та Громадянства США.

У 1910 році в Лондоні лікарі висловили припущення, що якщо кількість сновид буде збільшуватися такими ж темпами, як раніше, то через 40 років число божевільних людей стане більшим за розумних.

У 1922 році в Берліні відбувся перший у світі публічний показ звукового фільму.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 17 вересня вшановує пам’ять ікони Божої Матері, яка в слов’янській культурі була відома як Неопалима Купина. Вона є захисницею від пожеж і вогню. Інші назви свята: “Пусті вила”, “День Вавили”, “Луків день”.

Що сьогодні не можна робити

Не давайте нікому в борг і не подавайте милостиню – злидні можуть перейти на вас. Не ходіть у людні місця, в гості й самі не приймайте гостей. Не сваріться, не ревнуйте, не ображайтеся і в жодному разі не з’ясовуйте стосунки з коханою людиною – розлучитеся.

Прикмети на 17 вересня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– на луці багато лушпиння – зима буде дуже холодною;

– великий урожай горобини – до морозів взимку.

17 вересня іменини

Іменини у Мойсея, Феодора, Юліана, Михайла, Павла, Олександра, Івана, Петра, Олени, Василя, Миколи, Степана і Григорія.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.