Новини

Чи можуть батьків змусити здавати гроші в школу: відповідь головної освітянки Чернівців

Інформація про батьківські грошові внески у школах Чернівців оприлюднюється на сайтах кожної школи, проте змушувати батьків здавати гроші на будь-які речі ніхто не має права.

Про це в ефірі телеканалу ТВА повідомила начальниця управління освіти Чернівців Ірина Ткачук, пише molbuk.ua

Вона зауважила, що контроль за внесками у шкільні фонди передбачений статтею 30 Закону України “Про освіти”, який вимагає від шкіл розміщувати на своїх сайтах інформацію про фінансування навчального закладу.

“При чому, і про використання коштів як міського бюджету, так і батьківських коштів. Відповідно, тут дуже просто – ви заходите на сайт будь-якої школи і можете у відкритій публічній інформації подивитися звітність – які кошти надійшли, на що були витрачені”, – сказала Ткачук.

Водночас посадовиця додала, що жодна школа не має права вимагати у батьків сплати грошових внесків.

“Чи може школа вимагати? Ні, категорично ні. Тому що зараз практично при кожній школі створені неурядові організації у вигляді ГО чи благодійних фондів, метою яких є забезпечення якісного освітнього простору. В такому випадку ми будемо з вами говорити про благодійні внески”, – сказала Ткачук.

“Я є палким прихильником саме такої форми – неурядових організацій. Тому що це один з відверто прогресивних і великих кроків назустріч фінансовій грамотності нашого суспільства та фінансової автономії самих закладів освіти. Тому що неурядові організації є законним інструментом, який дає змогу залучити фінансові ресурси на функціонування школи. І тут не тільки про традиційні благодійні чи членські внески. Мова також про гранти”, – сказала керівниця управління освіти.

Водночас Ірина Ткачук сказала, що ситуація із батьківськими комітетами – “значно складніша, бо відрізняється від школи до школи і від класу до класу”.

“Чому? Тому що кожен клас – це своєрідна батьківська громада, яка є відмінною від інших класів. І це вже так звані побажання, вимоги самих батьків. Тож, коли батьки збираються і вирішують: “Давайте купимо килим у клас” або “Давайте замінимо ноутбук для вчительки” чи “Пофарбуємо стіни”. З одного боку ми розуміємо, що на якість освітнього процесу це ніяк не впливає. З іншого боку, можливо батьки вважають, що для їх дітей це справді буде краще. Але це повинне бути рішення всього батьківського комітету”, – повідомила посадовиця.

“Якщо збираються п’ять батьків, які є спроможними купити нові меблі чи зробити ремонт, і вони вважають, що така ж спроможність є і в інших батьків, це абсолютно неправильно. Я категорично є противником, коли хтось вирішує: “Давайте поміняємо меблі, бо вони застарілі, скинемось” – це називається “по 500 гривень”. На тих батьків, які не здають кошти, починає чинитися тиск. Але ми повинні розуміти, що є різні ситуації… Коли мама чи тато здає 400 гривень, а не 500, то мабуть є причина, чому вони здають саме стільки. Можливо вони не можуть. Або не хочуть – це теж їхнє право”, – зауважила головна освітянка Чернівців.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.