Монументальна кам’яниця, у якій сьогодні розмістилася Чернівецька обласна державна адміністрація, була споруджена у 1904-1906 роках як Палац юстиції. Тоді тут знаходилися Крайовий суд і палата адвокатів.
Про це йдеться у книзі “СZERNOWITZ: історичні вулиці, будинки та видатні особистості” (автори Леся Щербанюк, Ігор Мельник, Олег Любківський), пише molbuk.ua
Питання про спорудження приміщення для судової влади у Чернівцях розглядалося на засіданні Австрійської палати послів 17 травня 1900 року. У 1901 році Міністерство юстиції спільно з Міністерством фінансів дало згоду на будівництво Палацу юстиції за рахунок державного бюджету.
Під забудову виділили безкоштовно земельну ділянку розміром 45 тисяч квадратів, вартістю 12 тисяч крон.
А на саме будівництво запланували 995 000 крон.
Розроблення проєкту та керівництво будівництвом цієї споруди поклали на цісарсько-королівського старшого міністерського радника Франца Сковрона зі Львова. Він у загальному образі споруди стилізував ренесансний флорентійський палац 15 століття, але переосмислений у дусі модерну.
В облицюванні зовнішніх стін будівлі використана червона та зелена глазурована цегла, фасад прикрашають різнокольорові майолікові вставки з квітами і написами латиною “lex” – закон.
Будівля мала 4 поверхи, партер – висотою 3,9 м. Тут знаходився промисловий суд та 7 квартир для суддів. У нижній частині знаходилися судові архіви. На головному тракті розташувалися літографія, відділ вкладів та поточних рахунків, два цивільні арешти.
У бельєтажі, що мав висоту 4,3 м, розташовувалися головний, податковий і депозитний відділи, філія пошти.
Загалом споруда мала 4 входи, 144 кімнати та зали. Освячення приміщення відбулося 7 жовтня 1906 року в православному і римо-католицькому обрядах, свої обряди провели також протестанти та головний рабин міста.
Усі покрівельні конструкції зроблені з цементу – за системою Карла Вога з Відня. Гіпсові прикраси по краю даху та фігури левів при вході в приміщення виконав віденський скульптор Герман Кох. Електричне освітлення провела місцева фірма братів Кремер та Браун.
У грудні цього ж року провели опалення. Будівля опалювалася шістьма котлами за системою Штробля.
” ”