Необхідно сказати, що позики до зарплати можна віднести до так званого мікрофінансування, вони були створені фінансовими установами саме в зв’язку з великим попитом споживачів на такі фінансові продукти. На відміну від споживчих кредитів або кредитних карт, позики до зарплати не є банківським продуктом і займають свій окремий сегмент фінансового ринку.
Такі позички за своєю специфікою дуже дорогі фінансові продукти, і їх процентна ставка цілком може досягати тисячі пунктів. Такі позики надаються позичальникам на досить короткі терміни і на маленькі грошові суми. Інвесторам дуже вигідні позики, що надаються позичальникам на тривалий термін, оскільки за цей час вони можуть добре заробити, навіть не виставляючи при цьому високу процентну ставку.
Крім банківських установ, взяти гроші до зарплати на карту можна в різноманітних мікрофінансових організаціях. Якщо порівняти цінову планку на цей фінансовий продукт в різних установах, то необхідно відзначити, що найвигідніший мікропозик клієнт отримає в банківській організації. Так, наприклад, в більшості фінансових організацій середня процентна ставка мікропозик досягає до 95%, в інших організаціях цей показник становитиме майже 1000%.
Вимога до потенційних клієнтів
Щоб отримати мікропозику, потенційний позичальник повинен надати співробітникам фінансової установи тільки два своїх документа – ІПН і паспорт. В інших же організаціях іншими обов’язковими документами можуть бути військовий квиток або водійські права. На думку фінансових експертів, краще оформляти такі позики у фінансових організаціях, в яких клієнт отримує зарплату, це дозволяє персоналу банку не вимагати від позичальника якоїсь додаткової документації, необхідної для перевірки його платоспроможності.
Така позика надається позичальнику в дуже короткі терміни, для її видачі банку необхідно від 30 хвилин до однієї години, а розмір позики безпосередньо залежить від зарплати позичальника. Термін погашення – від одного тижня до трьох. Отримання мікропозик не вимагає від клієнта наявності якогось заставного забезпечення, поручителів або довідок про доходи.
Хто може отримати таку позику?
Як правило, подібні позики у фінансових установах беруть ті, хто має хорошу заробітну плату та офіційне місце роботи. Споживачами цього виду позики в небанківських установах стають люди з негативною кредитною історією. Крім того, таку позику можуть отримати ті, хто не має офіційного працевлаштування. Наприклад, компанія “Качай Гроші” видає мікропозики на суму від 500 до 5000 гривень на термін до 21 дня. Говорячи про віковий діапазон, необхідно сказати, що за цією програмою отримати позику можуть потенційні позичальники, віком від 21 до 65 років.
Оформляти мікропозику чи ні, зрозуміло, кожен вирішує сам, так само як і вирішує, до якої установи йому звернутися. Якщо ж ви все таки замислюєтеся про отримання подібної позики, то оформляти її набагато краще тільки в найбільш екстрених ситуаціях, коли грошові кошти потрібні дуже терміново. При цьому треба чітко розуміти, що перетворювати подібні позики в фінансовий інструмент для регулярного використання категорично не рекомендується, оскільки це принесе вам лише дуже великі витрати і високий рівень переплат.