Щомісяця ми стикаємося з тим, що необхідно оплачувати комунальні рахунки. Як правило, однією з вагомих сум стає рахунок за електроенергію. Вона постійно дорожчає, тому питання економії дуже актуальне. На сайті Oplata ви прочитаєте про те, як правильно знімати показання з лічильника — це можна зробити за посиланням https://oplata.com/blog/kak-snimat-pokazaniya-schetchika-elektroenergii. Ми ж розповімо, як зробити так, щоб ці показники стали меншими. Є кілька способів, які допоможуть це зробити.
Застосування найсучасніших лічильників з декількома тарифами
У багатьох людей до сих пір стоять прилади, які нараховують оплату за усередненим тарифом. Але вночі і рано вранці ціни на електрику менші. Якщо ви активні саме в цей період, є сенс враховувати його.
Використання тільки необхідних електроприладів
Сучасна людина часто робить покупки під впливом реклами. Вона купує речі (в тому числі і техніку), які їй не потрібні — просто з тієї причини, що вони є ще у когось. Перегляньте свій “технічний набір” — залиште тільки те обладнання, яким постійно користуєтеся. Решту просто продайте або віддайте комусь. Це виключить спокусу зайвий раз включати прилади й користуватися ними просто з тієї причини, що вони є під рукою.
Вибір правильних умов для всієї техніки (і самої техніки)
Мало хто замислюється над тим, що споживання електроенергії сильно збільшиться, якщо поставити холодильник недалеко від чогось теплого (наприклад, поруч з радіатором). Щоб зберегти потрібну температуру, техніка стане працювати активніше — і це відіб’ється на лічильнику. Це стосується і нагрівальних опалювальних приладів. Їх не варто розміщувати біля самих дверей або біля вікна, якщо там прохолодно — краще вибрати для цього центр кімнати.
При купівлі обладнання обов’язково переконайтеся, що воно відноситься до класу споживання А (А+, А++). Зіставте можливості конкретного приладу зі своїми завданнями. Не беріть ніколи техніку з запасом по потужності — це теж впливає на споживання електрики.
Установка майстра-вимикача
Часто зайва електрика намотується тоді, коли хтось із родини забуває вимкнути світло, виходячи з дому. Щоб цього не відбувалося, досить встановити майстер-вимикач. Він відключить світло у всьому будинку — досить натиснути його перед виходом.
Продумане освітлення
Заощадити електрику можна, якщо грамотно підійти до освітлення:
Розмежувати зони для відпочинку і роботи.
Поставити енергозберігаючі лампочки.
Зробити світлий ремонт. Він не обов’язково повинен бути дорогим — досить звичайних світлих шпалер і такого ж текстилю.
Додати лампи на батареях (в тому числі і сонячних) — вони взагалі не палять електрику.
Економія на електроенергії — це цілком реально, якщо приділити цьому питанню трохи часу. А витрачені зусилля гарантовано окупляться більш приємними сумами в комунальних платіжках.