Як часто ви можете дозволити таку процедуру як чистка кондиціонера? Навряд чи це заняття можна вважати рутинним, адже воно вимагає певних зусиль, часу та й знань. Не кожен знає, як правильно чистити кондиціонер.
На думку експертів, частинки цвілі і пилу можуть залишатися у вашому кондиціонері в ті місяці, коли ви його не використовуєте, і як тільки ви включите його, ви можете розсіяти їх в повітрі і вдихати.
Більше того: коли ваш фільтр стає занадто забитим, ви насправді можете блокувати потрапляння прохолодного повітря у ваш будинок.
На щастя, тримати кондиціонер в чистоті насправді не так складно, страшно або важко, як здається. Главред зібрав поради по очищенню кондиціонера, щоб ви були у всеозброєнні з настанням нового спекотного сезону.
Чистка кондиціонера будинку
– Перш за все: переконайтеся, що живлення відключено.
– Потім почніть з очищення конденсатора кондиціонера (зовнішнього компонента вашої центральної системи кондиціонування повітря) за допомогою вакуумного шланга і насадки пилососа з м’якою щетиною.
– Вентилятори відповідають за подачу повітря в пристрій, тому переконайтеся, що ви видалили бруд, сміття або листя, які можуть заважати повітряному потоку.
– Коли ваш конденсатор стане красивим і чистим, ви можете переходити до внутрішньої частини вашого блоку змінного струму.
– Відкрутіть вентилятор і посуньте його в сторону, щоб отримати доступ до внутрішньої частини. Використовуйте той же пилосос, щоб видалити велике сміття, яке може блокувати його.
– Зніміть повітряний фільтр, потім обережно очистіть його за допомогою вузької щітки пилососа.
– Нарешті, замініть повітряний фільтр на новий, хорошої якості.
– Закінчіть, надійно замінивши всі деталі і знову включивши Кондиціонер.
Чистка віконного блоку кондиціонера
– Як і у випадку з центральною системою змінного струму, Ви повинні обов’язково вимкнути живлення (або просто відключити його) перед чищенням.
– Зніміть передню пластину, потім пропилососьте котушки за допомогою насадки з м’якою щіткою. Брудні або пошкоджені котушки можуть знизити ефективність вашого блоку змінного струму, а це означає, що Вам буде надходити менше холодного повітря.
– Віконні кондиціонери збирають воду в дренажний піддон біля свого заснування. Перевірте дренажний піддон на наявність іржі, перевірте зливну трубу на предмет засмічень і очистіть їх або замініть при необхідності.
– Нарешті, переконайтеся, що фільтр пристрою в хорошому стані. Якщо він виглядає пошкодженим або сильно забрудненим, замініть його фільтром, спеціально призначеним для вашого віконного блоку.
” ”