Новини

На фізиків – недобір, на юристів – більше тисячі: які спеціальності популярні серед вступників ЧНУ

Сьогодні, 23 липня, о 18:00 завершується прийом заяв від вступників у Чернівецькому національному університеті.

Детальніше про те, на які спеціальності найбільший ажіотаж (станом на 21 липня), а на які навіть не оголошували прийом заяв через те, що туди все одно ніхто не йде, розповів molbuk.ua відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Тарас Звоздецький.

Найдорожчі і водночас найпопулярніші наразі – “Право” та “Англійська філологія”. Відповідно, навчання на спеціальності “Право” коштує 32 500 гривень на рік, на спеціальності “Англійська мова та література” – 30 800 гривень на рік.

Далі з певним відривом за кількістю заяв крокують “Комп’ютерні науки” (вартість навчання 29 900 грн/рік), “Менеджмент” (27 900 грн/рік) та “Міжнародні відносини” (25 500 грн/рік). Також останніми роками набирає популярності “Маркетинг” (27 900 грн/рік).

Натомість майже немає попиту на точні науки, зокрема такі спеціальності, як “Хімія” (26 900 грн/рік), “Фізика” (24 700), “Математика” (22 650 грн/рік).

“На деякі спеціальності заяв порівняно мало. До прикладу, станом на 21 липня на “Математику” – 46 заяв, на “Хімію” – 53, “Фізику” – 26. Водночас на “Англійську філологію” – 1192, “Право” – 1180″, – зазначає Т. Звоздецький. – Мало також заяв на “Фізику та астрономію”, “Музичне мистецтво”. На деякі спеціальності, на які минулими роками було дуже мало охочих, ми цьогоріч навіть не оголошували набір. Це спеціальності “Середня освіта” (фізика), “Філософія”, “Електроніка”.

Наразі (станом на 21 липня) до ЧНУ подали близько 15 тисяч заяв. У підсумку мало би вийти приблизно стільки ж, як і минулоріч, – понад 17 тисяч.

Терміни оприлюднення рейтингових списків за результатами ЗНО, вступних іспитів, творчих конкурсів – не пізніше 28-го липня за держзамовленням. На контракт – до 10 серпня.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.