Новини

У Чернівцях оплатити за проїзд карткою можна вже у всіх тролейбусах – ЧТУ

У Чернівцях всі тролейбуси обладнані стаціонарними або портативними валідаторами, за допомогою яких пасажири мають змогу оплатити за проїзд у розмірі чотирьох гривень замість п’яти гривень готівкою.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Чернівецького тролейбусного управління.

Зазначається, що щомісяця кількість пасажирів тролейбусів, які здійснюють електронну оплату, зростає. Якщо у січні таких пасажирів було майже 3 тисячі, то в червні – вже майже 15 тисяч.

“ЧТУ заохочує розраховуватися за проїзд за допомогою валідатора. Для пасажира це економія коштів, бо квиток тоді коштує не 5, а 4 гривні. А в час карантинних обмежень такий спосіб оплати ще й мінімізує контакт пасажирів та кондуктора, ви не торкатиметесь готівкових грошей. Кожен тролейбусний маршрут у Чернівцях вже забезпечений валідаторами”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що в тролейбусах є 60 мобільних і 67 стаціонарних валідаторів. Мобільний валідатор – це переносний, який знаходиться у кондуктора. Стаціонарний – встановлено на поручні у тролейбусі.

“Зверніть увагу: якщо ви заходите у тролейбус і не бачите валідатора на поручні, то ви можете звернутися до кондуктора, який завжди забезпечений мобільним валідатором. Всі кондуктори пройшли спеціальний інструктаж,і якщо пасажир не знає, як користуватися валідатором, кондуктор підкаже”, – йдеться у повідомленні.

Як здійснюється електронна оплата за допомогою валідатора?

Розрахуватися можна банківською карткою, якщо ваша картка має функцію безконтактної оплати (зараз всі банки видають картки з такою функцією). Або через телефон, якщо ваша картка прив’язана до телефона (тобто телефон має відповідний функціонал).

“Кожен валідатор – і мобільний, і стаціонарний, видає квиток. Але інколи буває, що з певної технічної причини, валідатор не видає квиток. В такому разі ви завжди можете підтвердити оплату кондуктору, показавши йому повідомлення, яке приходить на ваш телефон після проведення оплати. Хотів би зауважити, що здійснюючи оплату проїзду через валідатор, ви не лише економите свої кошти , а й допомагаєте відстежувати пасажиропотік, краще організовувати роботу тролейбусних маршрутів”, – каже Сергій Андрущак, заступник начальника Чернівецького тролейбусного управління з розвитку та організації руху.

Цікавий факт: стаціонарні валідатори заряджаються від електричного струму у тролейбусах, мобільні (або переносні) заряджаються вночі у тролейбусному управлінні у спеціально обладнаному місці.

” ”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.