Українським сироварам не вдається наростити виробництво сиру, як це було в попередні роки.
Про це повідомляє Главком.
“Випуск справжніх сичужних сирів, порівняно з травнем 2020 року зменшився на 15%, нижче рівня в 6 тис. Тонн. У той же час на 3% збільшився випуск сирних продуктів, приблизно до 3,5 тис. Тонн “, – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що попит на сир падає. Сировари завжди добре заробляли на початку сезону, коли ціни на сировину знижувалися. В цьому році подібного зниження не відбулося.
“Збільшення цін зараз неможливо, так як це призведе до того, що дешеві польські сири заберуть ще більшу частку ринку. Швидше за все, відбудеться скорочення виробництва і сильні підприємства будуть видавлювати з ринку слабших “, – прогнозують фахівці.
Варто зазначити, що справжній натуральний сир без добавок виготовлений з молока, включаючи сичужний компонент або його аналоги. Містить закваску з кислого молока і дрібки солі. Всі компоненти добре засвоюються в організмі людини і швидко перетравлюються. Саме тому сир – це дуже цінна їжа.
Зате в сирному продукті молока менше 20%. Решта 80% – це білок і жир, отримані неприродним способом. Зазвичай для його виготовлення беруть кокосове масло. Іноді користуються пальмовою олією. Це може призвести до появи серцево-судинних захворювань, виникнення холециститу, швидкого ожиріння, атеросклерозу або, в деяких випадках, тромбозу судин.