Новини

У Кабміні озвучили, скільки коштуватиме гектар землі після 1 липня

Після 1 липня з відкриттям ринку землі середня ціна одного гектара сільгоспугіддь буде коливатися на рівні близько 50 тисяч гривень.

Таку цифру назвав РІ інтерв’ю “Фактам” міністр аграрної політики С– продовольства Роман Лещенко.

На тлі майбутнього запуску ринку землі він спростував побоювання про різке зростання вартості сільськогосподарських ділянок.

“РњРё РЅРµ бачимо, що Р±СѓРґРµ СЂС–Р·РєРёР№ стрибок ціноутворення. Вартість Р±СѓРґРµ визначатися СЂРёРЅРєРѕРј”, – сказав міністр.

Він очікує, що після запуску ринку середня вартість одного гектара землі сільськогосподарського призначення буде коливатися на рівні близько 50 тисяч гривень. (приблизно стільки ж зараз отримують землевласники, які віддають у довгострокову оренду свої паї на 49 років, – ред.).

25 вересня 2019 року Кабінет міністрів схвалив законопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі і скерував документ до парламенту.

13 листопада Верховна Рада схвалила Сѓ першому читанні законопроект “РџСЂРѕ внесення Р·РјС–РЅ РґРѕ деяких законодавчих актів щодо РѕР±С–РіСѓ земель сільськогосподарського призначення” (в„–2178-10). Документ підтримали 240 депутатів, Р· РЅРёС… 227 Р· фракції “Слуга народу” С– 13 позафракційних.

31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила законопроект у другому читанні та в цілому. Документ передбачає скасування з другого півріччя 2021 року дії мораторію на продаж аграрної землі.

28 квітня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.

Документ набуває чинності з 1 липня 2021 року. Згідно із законом, перші два роки землю зможуть купувати виключно фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки; після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки. Водночас, землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

У вересні Велика палата Конституційного суду України (КСУ) перенесла розгляд справи за поданнями 48 народних депутатів України щодо конституційності закону про ринок землі. Дата розгляду поки що не була розглянута.

Представник президента у КСУ Федір Веніславський допустив, що закон про ринок землі можуть визнати неконституційним, якщо суд вирішить, що земля, як національне багатство, не може продаватися чи перебувати у приватній власності.

Президент Асоціації фермерів України Іван Томич заявив, що українські фермери не готові та не зможуть купувати землю після відкриття ринку з 1 липня.

Читайте РЅРѕРІРёРЅРё ” ” Сѓ Facebook | Telegram | Viber | Instagram

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.