Гарний макіяж потрібно показувати вдень подружці, а не вночі подушці — саме так звучить головне кредо у справі турботи про здоров’я і красу шкіри. Тоді чому ж сон з мейкапом на обличчі повинен стати табу для кожної жінки, яка любить себе?
Щоб шкіра обличчя якомога довше залишалася молодою і здоровою, необхідно взяти за правило ретельно очищати її перед відходом до сну. До яких проблем призводить порушення цього простого правила, ми розповімо вам далі, інформує Ukr.Media.
Лише уявіть: вранці ви нанесли на шкіру основу під макіяж (припустимо, це ваш улюблений крем), потім консилер, щоб замаскувати синці під очима і єдиний прищ, який випадково вискочив на підборідді. Усе це ви “приховали” тональним кремом, припудрили, нанесли трохи рум’ян і хайлайтера.
Не забули про кайал для очей і губ, про туш для вій і, звичайно ж, тіні для брів. Усе це зробило з вас фатальну жінку у всеозброєнні. І у цьому “всеозброєнні” ви проходили весь день. Протягом цього часу на обличчі встигли осісти пил і бактерії, а під шаром косметики з’явилися ороговілі частинки шкіри.
Краса припиняє бути вашим другом тоді, коли замість того, щоб ретельно змити і очистити обличчя перед сном, ви вирішуєте не розлучатися з марафетом протягом усієї наступної ночі. Щойно ви починаєте дозволяти собі такі речі, шкіра одразу реагує втомленим, виснаженим виглядом… і не лише цим.
Акне
Насамперед на шкірі з’являється висип. І причина цього явища проста: шар косметики та осілого пилу забиває пори. Вони, своєю чергою, запалюються, і у підсумку ви отримуєте вугровий висип.
Він може бути різним — у вигляді червоних плям, чорних цяток або міліумів (білі вугри). Якщо з першими усе зрозуміло, то міліуми являють собою невеликі порожнини під верхнім шаром шкіри, які заповнені шарами кератину і шкірним салом.
Саме вони й стають величезною проблемою, адже безпечно розкрити білі вугри за домашніх умов не вийде — для цього необхідно звертатися до косметолога або дерматолога.
І ось ще місяць тому ви маскували лише один випадковий прищ, а тепер доводиться зафарбовувати щоки і лоб. Зрештою виникає замкнуте коло: ви не можете ходити без косметики, тому що щедро обдаровані акне, і водночас не можете вилікувати акне, тому що доводиться постійно маскувати його косметикою.
Лайфхак
Для правильного очищення шкіри необхідно вмиватися за допомогою пінного засобу (гель, пінка, крем для вмивання) вранці і ввечері. Це необхідно, щоб видалити ороговілі клітини шкіри.
Жирний слід
Крім іншого, шкіра може змінити свій тип. Так, таке трапляється, якщо регулярно використовувати занадто жирні або надто сухі основи і не знімати їх наприкінці дня.
Річ у тім, що навіть якщо шкіра закрита жирним кремом, пори продовжують виробляти сало, скупчення якого призводить до характерного жирного блиску і відчуття плівки на обличчі.
Під час використання занадто сухих текстур сало виробиться ще інтенсивніше, адже у такому разі шкірі потрібно заповнити нестачу вологи. Залишаючи ці процеси прикритими косметикою, через кілька місяців ви ризикуєте отримати замість нормальної шкіри жирну.
Лайфхак
Якщо на шкірі з’явився жирний блиск (наприклад, через спеку на вулиці), не припудрюйте її занадто часто, а краще користуйтеся рисовими серветками. Вони відмінно вбирають надлишки жиру.
Подразнення
Ви напевно помічали, що, прокинувшись з нафарбованими очима, починали відчувати дискомфорт під час кліпання. Це дає про себе знати запалення слизової оболонки очей, оскільки на неї потрапили дрібні частинки тіней або туші, що обсипалася. До цього ж додаються темні кола під очима і легка набряклість.
Лайфхак
Щоб зняти симптоми, змийте макіяж, ляжте на спину, закрийте очі і покладіть на повіки охолоджені фільтр-пакети з завареною ромашкою. Через 10-15 хвилин симптоми зникнуть.
Губна гармошка
Якщо ви не знімаєте декоративну косметику на ніч, то ви точно не наносите на шкіру доглядові засоби. Не зволожили на ніч губи гігієнічною помадою, вранці отримаєте їх сухими і з дрібними тріщинками. Така картина не прикрасить жодну жінку.
Лайфхак
Швидко зробити губи соковитими допоможе легке скрабування (наприклад, дрібним цукром) і нанесення гігієнічної помади з гарним зволожуючим ефектом. У цей день краще не використовувати матові помади.
Передчасне старішання
І ще один неприємний момент — швидке в’янення шкіри. Ось чому мами не дозволяють донькам фарбуватися з раннього віку, адже у косметиці містяться і компоненти, які точно не є корисними — наприклад, силікони. З одного боку, сильно шкірі вони не шкодять, але якщо носити їх на обличчі цілодобово, шкіра просто не зможе нормально дихати. Так, шкіра — це найбільший за площею людський орган, який без вільного дихання різко починає старішати.
Лайфхак
Для підтримання тонусу шкіри щодня протирайте обличчя льодовими кубиками з трав’яних відварів або наносьте попередньо охолоджену тканинну маску.
Усе перераховане вище може нагадати страшну казку про дівчинку, яка ніколи не вмивалася перед сном і через п’ять років стала бабусею. Але, на жаль, це реальні процеси, які можуть легко відбитися на здоров’ї і красі шкіри за відсутності правильної щоденної ексфоліації.