Помилкові факти, які іноді поширюють засоби масової інформації, нерідко завдають шкоди людині. У питаннях про імунітет важливо відокремити факти і вигадки.
Медики викривають популярні міфи про захисну систему організму, інформує Ukr.Media.
Холодна погода викликає простуду
Така помилка пов’язана з тим, що люди частіше хворіють восени і взимку. Риновірус (мікроб, який провокує застуду) прокидається і розмножується в холодну пору року. Сезонні ж сплески захворювання пов’язані зі зміною поведінки.
Причина поширення вірусних інфекцій — тісні контакти між людьми. Коли холодно, всі намагаються зайвий раз не виходити з дому. Спілкування на роботі, в школі, проїзд на транспорті призводять до швидкого поширення вірусів.
Сезонна алергія — ознака ослабленого імунітету
Правильна і зворотна думка. Алергію викликають не віруси і бактерії, а дрібні патогенні частки. Коли вони потрапляють в організм ззовні, імунна система сприймає їх за шкідливі мікроорганізми. В цьому випадку вона не ослаблена, а, навпаки, проявляє активність і пильність.
При застуді необхідно голодувати
Це один з найпоширеніших міфів про імунітет. Коли організм хворий, йому потрібне паливо для боротьби з інфекціями.
При дефіциті енергії знижується виробництво лейкоцитів, що призводить до ослаблення імунітету. Іноді під час хвороби у людини пропадає апетит. Не потрібно змушувати себе їсти, коли не хочеться. Це може викликати нудоту.
Курячий суп полегшує застуду
Таку страву можна віднести до ліків, хоча її всі рекомендують їсти під час хвороби. Суп з локшиною на курячому бульйоні корисний для підтримки імунітету. Компоненти страви містять вітаміни, антиоксиданти. Це легка, ситна їжа, що дає організму енергію для боротьби з інфекцією.
Фізичні вправи послаблюють імунну систему
Це вірно лише щодо сильних навантажень. Регулярні помірні заняття спортом активізують вироблення лейкоцитів, стимулюють захисну систему організму. Вони сприяють виробництву імунних клітин, які борються з вірусами і бактеріями.