Новини

Як організм переживає відмову від молочної продукції

Дискусія про користь чи шкоду для організму від молочного точиться вже довго. Одні дієтологи стверджують, що дорослі погано сприймають молочне, тоді, коли фітнес-тренери пропонують вечеряти зернистим сиром.

Популярнішою стає повна відмова від молочного взагалі, повідомляє Space mag

Ця тенденція походить від твердження, що людина залишається єдиним ссавцем, котрий продовжує вживати молоко в дорослому віці. Тож розповідаємо, що станеться, якщо ви уникатимете молока, кефіру, сиру та йогуртів.

Шкіра стане чистішою

В коров’ячому молоці є чимало естрогену, який стимулює активний виробіток шкірного жиру, який формується в сальних залозах. Він викликає такі проблеми, як акне, закупорення пор, надмірний блиск та камедони. Відповідно, чим менше молока, тим менше шкірного жиру, закупорювань та висипань. До того ж, нормалізується робота гормональної системи.

Уникнете здуття живота

Вчені довели, що більше 75 відсотків до-рослих страждають від непереносимості лактози, оскільки організм запрограмований на зупинку ферменту, який руйнує лактозу після ви-ходу з раннього дитинства.

Тобто тоді, коли припиняється грудне вигодовування. Ви, ймовірно, й самі помічали деякі симптоми непереносимості молока. Наприклад, здуття чи болі в животі після вживання молочного.

Коли ви п’єте молоко, ви, по суті, йдете проти власної природи. Як тільки ви це перестанете робити – проблеми зникнуть. А якщо ви просто не можете відмовити собі у молоці, тоді купуйте безлактозне (воно корисніше).

Коливання ваги

Відмова від молочного вимагає заміни цих продуктів. Відповідно, ви можете набрати або скинути вагу. Молочні продукти багаті на білок та жири, які допомагають довго тримати відчуття ситості.

Але лише тому, що процес засвоєння молочного триває значно довше. Білок та жири не варто заміняти швидкими вуглеводами, так ви швидко наберете вагу. Вибирайте горіхи, насіння, яйця, боби та авокадо. Згодом ваш організм адаптується та повністю звикне до того, що молочного ви більше не вживаєте.

Молоко було визнаним одним з найбільш поширених харчових алергенів, в ньому міститься багато насичених жирів і холестерину. Деякі дослідники навіть стверджують, що молочні продукти провокують низку страшних захворювань.

Можливе існування залежності між вживанням молочної продукції і виникненням у людини цукрового діабету першого типу, а також утворенням катаракти, відкладеннями в суглобах і навіть безпліддям у жінок.

Постає питання – чому так? Хоч і молоко ссавців схоже за хімічним складом до молока людини, але все ж не повністю. До того ж численні очищення іноді можуть ще більше погіршувати ситуацію (не говорячи вже про неочищене молоко взяте прямо в корови). Кожен організм унікальний та особливий, тому важко сказати, що такого впливу зазнає кожен.

У більшості населення планети є справжня непереносимість до молочних продуктів. Саме це й наштовхує вчених на дослідження. До речі, чимало людей відмовляються від молока з етичних міркувань. Мовляв, доїння тваринам не потрібне, а штучні надої суперечать природньому існуванню дійних тварин.

Якщо ж після молока вам трохи зле, то споживайте лише молочно-кислі продукти та сири. В них лактози значно менше або нема. Але виключати молочне пов-ністю небезпечно, адже це найкраще джерело кальцію, вітамінів і корисних жирів.

Домашній сир і твердий сир містять більше кальцію, ніж молоко. Для людей, які не вживають молочні продукти, рекомендується отримувати кальцій з листя капусти, збагачених кальцієм соків, хліба, круп, рису, мигдального молока, консервованої риби, соєвих продуктів, таких як тофу, соєвий йогурт і темпе, а також інших продуктів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.