Новини

Бурого ведмедя помітили під Івано-Франківськом: науковці попереджають про нашестя хижака

Хижаки поблизу людських хат. Ведмеді активізувалися на Прикарпатті. Вони почали нищити свійську худобу, трощити вулики. До обійсть наближаються вже не тільки в горах, а й навіть біля Івано-Франківська, в лісах, де досі ніколи не водилися. Науковці кажуть: не за горами той час, коли хижака можна буде запросто зустріти на смітнику неподалік села чи навіть міста.

Про це 25 травня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Світлини з фотопастки – це доказ нападів ведмедя на свійську тварину у селі Узин. За останні дні з’явилися одразу кілька повідомлень про появу бурих ведмедів у різних лісництвах Прикарпаття. На приватному подвір’ї на Косівщині хижак роздер корову. Поблизу Печеніжинського лісництва ведмідь поласував медом, знищивши на пасіці 14 вуликів. А в селі Узин потягнув у хащі чотирьох свиней. Саме тут він і потрапив у фотопастку.

“Ведмідь має десь 1-1,20 м. в холці, худий, дуже виснажений. Має на лопатках сиву пляму. Ведмідь на нашу думку не молодий”, – каже голова Тисменицького районного товариства мисливців та рибалок Володимир Приймак.

Коли мисливці знайшли у вольєрі першу вбиту свиню, то думали, що це або здичавілі собаки, або вовки чи навіть жартували, що це – чупакабра. Наступного дня не дорахувалися ще однієї свині, а на землі побачили величезні відбитки ведмедячих лап. Проте – це не ареал проживання дикого ведмедя, хижака тут досі не було. Бо село Узин розташоване не десь у горах – це приміське село Івано-Франківська.

Те, що ми зараз тут так спокійно працюємо з оператором, насправді дуже небезпечно, застерігають нас мисливці. Адже ведмідь десь у цих хащах і щомиті може вийти на дорогу. Тим більше, що ця тварина полює не вночі, а вдень. Це все – мисливські байки, досі вважає більшість мешканців Узина. Адже досі клишоногі у цих краях не водилися.

Люди дарма так легковажать, кажуть науковці. Адже ведмідь – хижак дуже небезпечний. Відколи його занесли до Червоної книги та припинили полювання, він перестав аж надто боятися людей. За зиму клишоногі добряче схуднули, вийшли зі сплячки, дуже хочуть їсти, а харчів нема.

“Трави десь інтенсивно почали розвиватись тільки тиждень тому, а у горах може і взагалі ще немає. І тому ведмідь шукає їжу і шукає її будь-де. Ведмідь, якщо голодний, йому все рівно куди йти – він зайде в хату, в стодолу. І буде шукати їжу”, – каже професор кафедри Прикарпатського національного університету Юрій Шпарик.

Мисливці, лісники та екологи зараз обговорюють, як убезпечити мешканців Узина від непроханого гостя. Можливо, приспати його та перевезти назад у гори чи до заповідника. А науковці радять – негайно розпочати ретельне відстежування клишоногих у Карпатах. Оскільки цих тварин побільшало і мігрують вони все ближче до людських обійсть.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.