Малюк, Арчі та Бакс — екіпаж безпілотного авіаційного комплексу чернівецького підрозділу Національної гвардії України.
Про це йдеться у публікації ” “.
Хлопці виконують бойові завдання на Покровському напрямку. Вони визнають, що БпЛА під час бойових дій настільки важливі, що треба тримати наші дрони у небі цілодобово. Вони дають змогу бачити поле бою в режимі реального часу, допомагають побратимам-піхотинцям, коригують удари артилерії, відстежують кожен крок ворожих штурмовиків.
До війни хлопці майже не мали справ з безпілотниками — всього навчилися під час служби. Крок за кроком відточували навички, відпрацьовували вміння читати поле бою, вивчали хитрощі ворога.
З часом гвардійці настільки опанували професію, що тепер можуть виявляти ворожу піхоту навіть у схованках.
“Заїхала ворожа техніка, і ми побачили, як із неї виходять окупанти. Потім ми годину чи дві їх вишукували. Вони, як показує практика, ховаються в кущах або норах. Противник не очікує, коли на нього летить дрон зі скидом чи FPV. Не розуміє, що робити, панікує. Прилітає дрон і просто його знищує”, — пояснює Арчі.
Взаємодія у команді — запорука якісної й ефективної роботи. Для виконання бойових завдань у режимі 24/7 гвардійці й працювати мусять як годинник – точно й злагоджено.
Хлопці регулярно на зв’язку з артилеристами, розвідкою та іншими підрозділами. Та основне для них – допомагати побратимам-піхотинцям зупиняти ворожі атаки й знищувати ворога.
“Почалися дуже інтенсивні бойові дії, і піхота не бачила ворога через ліс і густі посадки. А ми з неба його бачили. Ми доповідали про кожен крок окупантів. Так наші піхотинці відбили штурм. Всі залишилися живими й подякували нам. До піхоти величезна повага. Вони стримують серйозні штурмові дії. Кожен мав знати свою роботу і виконувати її швидко”, — пригадує Малюк.
” ”
–>